Перейти до основного вмісту

Партнерство та стартапи: у Луцькому НТУ засідання Наукового товариства молодих вчених

У Луцькому національному технічному університеті відбулося засідання Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених,  під головування його очільника Миколи Поліщука.

Перш за все, представники спільноти молодих вчених ЛНТУ обговорили організацію конкурсу інноваційних стартап-проектів для представлення на X Фестивалі інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ».

Варто зазначити, що до ЛНТУ надійшло запрошення представити свій проєкт на одному з найголовніших щорічних заходів у сфері інновацій України, а Науковому товариству запропоновано організувати 1 етап конкурсу інноваційних стартап-проектів Луцького НТУ.

На разі подано 16 стартап-проєктів, які перебувають на розгляді експертної комісії. З них будуть обрані найкращі, які будуть відзначені та представлені на головному конкурсі, що проходитиме з 12 по 14 серпня 2021 року в рамках Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ».

Про особливості конкурсу, його покликання та фінансування розповів заступник голови товариства, доцент кафедри електроніки та телекомунікації Анатолій Ткачук. Він також повідомив про підписання договору з організаторами конкурсу, що дозволило ЛНТУ стати одним із сателітів заходу.

Водночас, члени товариства затвердили проект Меморандуму про партнерство, який визначає відносини та напрями співробітництва між представники наукової, освітньої, творчої спільноти, органів державної влади та інших партнерів. До того ж, присутні обговорили партнерські можливості, зокрема, співпрацю у напрямку координації зусиль в науковій діяльності, покращення якості підготовки фахівців, створення спільних освітніх та науково-дослідних проєктів. За словами Миколи Поліщука, пошук партнерів та укладання відповідних угод про співпрацю сприятиме результативній діяльності молодих науковців та наукових спільнот, що дуже важливо і під час акредитацій освітніх програм і для пошуку журналів та географії публікацій тощо.

Отож присутні вирішили працювати у напрямку розширення кола наукових партнерів та над організацією й активною участю у спільних заходах.

Згодом, учасники засідання підняли тему популяризації діяльності Наукового товариства, підвищення його впізнаваності та поширення інформації про наукові досягнення і здобутки членів товариства за допомогою офіційного сайту ЛНТУ, соцмереж та ЗМІ. Так, уже було створено сторінки в соціальних мережах для поширення інформації про наукові заходи та досягнення молодих вчених. Також запропоновано зробити серію презентаційних інтерв’ю з молодими вченими Луцького НТУ. Крім того, уже невдовзі Наукове товариство буде внесене у реєстр рад молодих вчених.

Насамкінець, учасники засідання розглянули рекомендації кандидатур до відзначення з нагоди 55-річчя Луцького НТУ, а також участь у фестивалі «Ніч молодіжної науки 2021» та ін.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції