Перейти до основного вмісту

60 ДИЗАЙНЕРІВ ПОКАЗАЛИ СВОЇ РОБОТИ
НА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом

1 грудня 2015 року в Луцькому НТУ у корпусі Б на ІІ-му поверсі з нагоди «Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом» відбулася виставка-конкурс студентських робіт. Відкривали її кафедра дизайну спільно з обласним центром по профілактиці і боротьбі зі СНІДом.

Перед запрошеними студентами факультету будівництва та дизайну виступили проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат економічних наук, доцент Валентин Талах, декан факультету будівництва та дизайну  кандидат технічних наук, доцент Олександр Бондарський. Про саму виставку розповіла асистент кафедри дизайну Анна Дідух, а завершила виступ лікар-епідеміолог Волинського обласного центру профілактики боротьби зі СНІД Інна Андрійчук, запросивши усіх на лекцію та перегляд фільму до 36 аудиторії.

Після офіційного виступу студенти групи Д-31 влаштували флешмоб з великою «Червоною стрічкою».

Жоден захід приурочений СНІДу зараз не обходиться без «Червоної стрічки» – стрічки, складеної особливим чином. Червона стрічкаміжнародний символ боротьби зі СНІДом, який використовують як логотип і ВООЗ, і агентства ООН, і незліченна кількість благодійних фондів.

Мало хто сприймає її в початковій якостіяк радикальний арт-проект, який свого часу дозволив перевернути звичні уявлення про епідемію. Був обраний червоний колір – колір крові, однієї з рідин людського тіла, в якій міститься вірус, але так само і символ «кровного братерства», і пристрасті. Для нового символу підготували продуману рекламну кампаніюце і забезпечило успіх. Почалося все з розповсюдження простої листівки, що закликала: «Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть у верхній частині у формі перевернутої «V». Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу». Найбільша надія, пов’язана з цим проектомце те, що на 1-ше грудня, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі. З тих пір стрічки стали просто частиною дрес-коду.

Усі охочі мали змогу фотографуватися з «Червоною стрічкою»

Після флешмобу студенти прослухали у 36 аудиторії лекцію Інни Андрійчук та переглянули фільм «Фильм про ВИЧ СПИД первичка!».

Над плакатами на тему «ВІЛ/СНІД» працювали студенти І та V курсу. Вони відрізняються розміром робіт. І курс представив колективну командну роботу на великих форматах, а V курс продемонстрував намальовані плакати формату А1. На конкурс студенти-дизайнери створили власні оригінальні графічні роботи з використанням чорного, білого та введенням червоного кольору для акценту.

Із усіх студентських робіт, викладацьким колективом кафедри дизайну було відібрано найкращих, церемонія нагородження переможців конкурсу дизайнерських робіт відбудеться на новорічному концерті у Луцькому НТУ.

На виставці конкурс задіяно 26 робіт різних форматів, з яких журі відібрало 8 фіналістів.

Роботи учасників оцінювало журі, до складу якого увійшли: проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах, декан факультету будівництва та дизайну Олександр Бондарський, заступник декана факультету будівництва та дизайну Ольга Приступа, доцент кафедри дизайну Наталія Скляренко, асистент кафедри дизайну Анна Дідух та лікар-епідеміолог Волинського обласного центру профілактики боротьби зі СНІД Інна Андрійчук.

Організатором виставки-конкурсу є асистент кафедри дизайну Анна Дідух, а звукове забезпечення для урочистої частини організував відділ культури і мистецтв Луцького НТУ. Співорганізатором  дійства виступив головний лікар Волинського обласного центру профілактики боротьби зі СНІД – Олена Макаренко.

Оцінка студентських робіт проводилась за двома групами:

I - група:

І місце – Остапюк Андрій, група Д-31, 2014 рік

І місце – Безушкевич Настасія, група Д-31, 2014 рік

І місце – Варшава Наталія, група Д-31, 2014 рік

І місце – Реган Руслана, група Д-31, 2014 рік

І місце – Микиташ Вікторія, група Д-31, 2014 рік

 

І місце – Остапюк Андрій, група Д-31, 2014 рік

ІІ місце – Феедін Сергій, група Д-31, 2014 рік

ІІ місце – Бігун Тетяна, група Д-31, 2014 рік

ІІ місце – Горпинич Валерія, група Д-31, 2014 рік

ІІ місце – Павчук Тетяна, група Д-31, 2014 рік

ІІ місце – Потапчук Вікторія, група Д-31, 2014 рік

 

ІІ місце – Феедін Сергій, група Д-31, 2014 рік

ІІІ місце – Мельник Вадим, група Д-31, 2014 рік

 

ІІІ місце – Мельник Вадим, група Д-31, 2014 рік

Заохочувальне місце:

Петровцева Ксенія, група Д-21, 2015 рік

Колошва Анастасія, група Д-21, 2015 рік

Кравчук Катерина, група Д-21, 2015 рік

Фільк Ірина, група Д-21, 2015 рік

 

Петровцева Ксенія, група Д-21, 2015 рік

II - група:

І місце – Лебедюк Руслана, група ДНз-61, 2015 рік

 

І місце – Лебедюк Руслана, група ДНз-61, 2015 рік

ІІ місце – Дзюра Олена, група ДНз-61, 2015 рік

 

ІІ місце – Дзюра Олена, група ДНз-61, 2015 рік

ІІІ місце – Ємчик Катерина, група Дм-51, 2015 рік

 

ІІІ місце – Ємчик Катерина, група Дм-51, 2015 рік

Заохочувальне місце:

Шульган Іванна, група Д-51, 2015 рік

 

Шульган Іванна, група Д-51, 2015 рік

На урочистому відкритті виставки можна було побачити учасників конкурсу, членів оцінювальної комісії, почесних гостей, які допомагали у реалізації, а також студентів та викладачів різних кафедр Луцького НТУ. Після офіційного відкриття виставки ми активно фотографувались на згадку про свято.

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну