Професор Кевін Отто ( Мельбурнський університет, Австралія) та професор кафедри прикладної механіки та мехатроніки ЛНТУ Борис Придальний співпрацюють над проектом з активного зниження вібрації у верстатах. Цього року Борис Придальний відвідав Мельбурнський університет, який фінансується Українсько-Австралійським дослідницьким фондом Австралійської академії наук та Breakthrough Prize Foundation.
Перший етап проекту передбачав розробку та виготовлення корпусу пристрою та вибір основних конструктивних елементів системи керування. Це було завершено студентами-механіками Мельбурнського університету, які виготовляли деталі в Telstra Creator Space.
На другому етапі проекту, окрім складання, програмування, тестування та налаштування, буде завершено комплектування пристрою системою керування. Цим зайнявся студент Луцького національного технічного університету Анатолій Була, спеціальність «Металообробне обладнання та роботизовані виробничі системи». У 15-хвилинній відеопрезентації надається вичерпний опис конструкції та принципів роботи пристрою .
Демонстраційний пристрій, створений за цією технологією, демонструє технологію активного контролю вібрації, яку можна застосовувати в багатьох областях, де механічна енергія генерується, перетворюється та передається у вигляді обертального руху. Новинка була спрямована на дослідження пострезонансних/надрезонансних (вищих за критичні) швидкостей обертання елементів машин для підвищення їх ефективності роботи. Технологія контролює умови перетину критичних швидкостей обертання при розгоні, щоб виключити пошкодження елементів машини.
Підвищення продуктивності буде додатково досліджено шляхом детальної розробки та незалежного розгляду. Це залучатиме продовження майбутнього співробітництва, яке було заплановано для подальшого розвитку технології, зокрема конструкції приводу та датчиків. Концепція демонстратора заклала основу для розробки нового підходу до використання активного контролю вібрації для підвищення енергоефективності.