З 15 вересня по 15 жовтня, доцент кафедри прикладної механіки та мехатроніки Луцького національного технічного університету Борис Придальний перебував у відрядженні в Miami University (США).

Візит відбувався за програмою BridgeUSA UAFP від American Councils. Університет знаходиться в місті Oxford штату Огайо, що є батьківщиною визначних людей та організацій в галузі науки і техніки: брати Райт, Ніл Армстронг, Procter & Gamble, найпотужніші лабораторії NASA з моделювання космічних польотів, випробувальний центр NASA ім. Ніла Армстронга та інші.


Вивчення організації лабораторій каф. Mechanical & Manufacturing Engineering.




Надзвичайно цікавим обладнанням оснащена лабораторія робототехніки. На окремих колаборативних роботах студенти продемонстрували гру в «хрестики-нулики» з роботом. Інша пара рук маніпуляторів продемонструвала можливості переміщення вихідної ланки, що імітує рухи рук людей під час спортивних танців чірліденгу.


Відповідно до плану візиту доцентом були представлені результати наукових досліджень за темою «Synthesis of complex technical systems with ill-defined parameters» на міжкафедральному семінарі науково-педагогічних працівників та студентів коледжу інженерії.


За результатами наукової доповіді Борис Придальний був запрошений для проведення подібного заходу на кафедрі математики коледжу мистецтв та точних наук. В результаті представлення частини моїх досліджень під назвою «Algorithms for the synthesis of complex technical systems with ill-defined parameters» отримав ряд надзвичайно корисних порад, що стосується застосування математичних закономірностей. Обидві презентації отримали офіційні висновки від колективу присутніх науково-дослідних працівників.
Інтерв’ю про діяльність доцента та окремі аспекти функціонування української освітньої галузі висвітлили у публікації на сайті університету: https://miamioh.edu/news/2024/10/miami-hosts-ukrainian-scholar-in-the-college-of-engineering-and-computing.html



Програма візиту передбачала зустрічі як із студентами і викладачами так і з керівниками різних рівнів. Особливо приємною та цікавою була зустріч з Provost та виконавчий віцепрезидент Dr. Elizabeth Reitz Mullenix. Більш спонтанно відбулася зустріч з президентом університету.


Закордонні колеги забезпечили можливості не лише вузькопрофесійного але й загальнотехнічного розвитку. Надзвичайно цікавою була поїздка в авіаційний музей на найбільшій базі військово-повітряних сил США Райт-Паттерсон. Огляд літальних апаратів різних видів та епох, ядерних бомб і ракет збагатив мої знання про специфіку цих складних технічних систем.


Корисним для розуміння ефективних підходів до організації лабораторного практикуму студентів був огляд лабораторій також й на інших кафедрах. Особливо позитивні враження залишили лабораторія приготування харчових продуктів та візуальних ефектів і геймінгу.


Для ознайомлення з особливостями природи регіону колеги організували екскурсію до заповідника Hueston Woods State Park.


Одним з потужних в регіоні центрів розвитку культури, бізнесу, науки, техніки та спорту є місто Цинциннаті де на екскурсії доцент оглянув визначні місця.


Найбільш колоритною була зустріч з представниками племені Маямі в їх осередку відновлення. Маямі використовують в якості базових кольорів червоний та чорний, що робить їх візерунки дещо подібним до наших.



Завершення візиту ознаменувалося врученням сертифікату учасника програми BridgeUSA UAFP.

