Перейти до основного вмісту

індустрія 4.0

В ЛНТУ з 2020 року реалізовується проєкт «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» Erasmus+ КА2 CBHE: 2020 – 2023. Метою проєкту є посилення ролі вищих навчальних закладів у сприянні промисловим перетворенням в Україні відповідно до Індустрії 4.0.

Команда ЛНТУ та університетів Європейського Союзу з Португалії, Швеції, Бельгії, а також з України, Грузії долучилась до виконання завдань робочого пакету проєкту. Академічний та адміністративний персонал ЛНТУ, відповідно до умов проекту, представляла команда в складі:

-заступниці декана факультету митної справи, матеріалів та технологій, к. т. н., доцентки кафедри матеріалознавства Наталії Імбірович;

-завідувачки кафедри менеджменту, д. е. н., професорки Наталії Вавдіюк.  

Швеція

Так, 23 серпня 2022 року Віктор Кордас, керівник відділу міжнародних зв’язків Королівського інституту технологій оголосив учасникам проєкту основні цілі виконання робочого пакету, мету навчального візиту, якій передували дослідження команд в кожному з університетів. Доктор філософії Антоніо Мафей розповів про особливості формування навчальних курсів залежно від потреб споживачів освітніх послуг та вимог підготовки здобувачів, впровадження інноваційних систем навчання та адитивних технологій; про основні результати проєктів ICARUS, Maestro, Tiphys Erasmus+ і про можливості долучення до фокус груп реалізації таких проєктів.

ШвеціяШвеція

На координаційній нараді 24 серпня 2022 року було обговорено відповідність виконання робіт університетів Європейського Союзу Португалії, Швеції, а також України та Грузії. Координатори проєкту від університетів доповідали про виклики та особливості виконання завдань, зокрема, університети України працюють в умовах воєнного стану, що потребує врахування та підтримки України. Таку думку висловлювали координатори проєкту з країн ЄС, зокрема головний координатор Католицького університету Льовен, Бельгія – Гірт Де Лепелєєр запрошував долучитись до програм стажувань та проведення досліджень для науковців з України.

ШвеціяШвеція

Докторанти Королівського інституту технологій Елеонора Боффа та Фабіо Монетті з керівниками лабораторій розповіли про організацію проведення досліджень для здобувачів рівнів освіти магістр, доктор філософії та на замовлення стейкхолдерів. В діджитал лабораторії з Lean leadership Industry 4.0 досліджуються практики Lean leadership, які вимагають ощадливе мислення «Промисловість 4.0». Створюючи цінність для клієнтів і одночасно зменшуючи відходи, Lean Thinking може допомогти організаціям значно підвищити свою конкурентоспроможність.

Впровадження принципів і методів економічного виробництва поширилося в кожній галузі. Важливим для успіху цих ощадливих перетворень є відданість команди лідерів, поведінки, навичок і здібностей ощадливого лідерства. У цьому контексті Lean Thinking розглядається як фасилітатор Індустрії 4.0.

Інтеграція ощадливого виробництва та Industry 4.0 стала темою активних дискусій. А доповідь Ігоря Кордаша про виконання досліджень на замовлення підприємств викликала дискусію щодо практичного застосування в університетах України та Грузії. Низка досліджень показали синергію між інструментами економічного виробництва та технологіями Industry 4.0.  Eкономічне виробництво веде до стабільних процесів, у яких можна успішно реалізувати автоматизацію та цифровізацію.

ШвеціяШвеція

Залучення аспірантів до практичної діяльності та наукових розробок (а таких є понад 3000 осіб) є однією з основних вдало реалізовуваних цілей стратегії розвитку Королівського інституту технологій. 

24 серпня команди з України запросили до святкування Дня Незалежності України усіх учасників проєкту, а ввечері – відвідали головну площу Стокгольму на Sergels torg де відбулась хода-марш під гаслом #IndependenceInMyHeart. Захід був співорганізований Посольством України у Швеції та громадськими організаціями, а пані мер Стокгольму Анна Кеніг Єрлмір на заході анонсувала відкриття Українського культурного центру в Стокгольмі.

25 серпня 2022 року команда ЛНТУ взяла участь в тренінгу доктора філософії Фредеріка Еноксона про організацію digital learning в Королівському інституті технологій, де мали змогу поділитись та обмінятись досвідом про застосовувані методи та технології в проведенні власних занять. Особливою частиною візиту, продовженням семінарів, стало ознайомлення з лабораторною базою університету, вивчення досвіду запроваджених кейсів під час навчання, проходження практик, виконання досліджень.

Доктор філософії Антоніо Мафей розповів про реалізацію проєктів BLISS Erasmus+; Marie Curie;  DimanD та перспективи інтернаціоналізації з поширення досвіду в Україні та Грузії.

Доктор філософії Мірко Варано окреслив перспективи інтернаціоналізації університетів України в проєкті Unite, пріоритети digital learning за освітніми програмами основних учасників проєкту.

швеціяШвеція

На завершення навчального візиту було реалізовано методи зворотного зв’язку: відповіді на питання, аналіз запланованих і виконаних завдань, підбиття підсумків. 

Реалізація навчального візиту дозволить удосконалити міжнародну освітньо-наукову комунікацію; підготувати нові проєкти зі стажування та міжнародні мобільності для студентів і науковців; організацію дистанційного навчання; діяльність наукових і виробничих лабораторій в ЗВО відповідно до виробничих потреб підприємств, установ та організацій; впровадження інноваційних технологій Індустрії 4.0 в освітній процес ЛНТУ.