24 вересня студенти першого курсу спеціальності «Соціальне забезпечення» ЛНТУ під керівництвом доцента кафедри соціогуманітарних технологій Михайла Костюка взяли участь у захоплюючій екскурсії до музейного простору «Окольний замок».

екскурсія

Захід відбулася в рамках навчальної дисципліни «Соціальна та економічна історія України», і стала важливим кроком у вивченні історії та соціально-економічного розвитку українців в епоху Середньовіччя.

Для багатьох студентів, які є іногородніми, ця екскурсія стала першою можливістю детально ознайомитися з історією Луцька — обласного центру Волині. Музейний простір «Окольний замок» представляє унікальне поєднання відреставрованих архітектурних пам'яток національного значення, таких як вежа князів Чорторийських, частина оборонного муру та підземелля монастиря єзуїтів.

екскурсіяекскурсія

Особливий інтерес студентів викликала підземна частина комплексу, де розташовані цікаві експозиції: галерея рицарства, колекція гербів волинських знатних родів, костюми шляхти і шляхтянок, навчальні процеси в єзуїтському колегіумі, а також діюча модель арбалета.

екскурсія

Технічне оснащення музею також залишило неабияке враження. Мультимедійні засоби, інтерактивні смарт-табло, шоломи віртуальної реальності, а також реалістична фігура монаха-єзуїта, зроблена з силікону, створили атмосферу занурення в епоху Середніх віків. Особливо захопливим був перегляд відео-голограми про середньовічного привида, що додало гостроти емоціям.

екскурсіяекскурсія

Екскурсію провів фаховий екскурсовод Ігор Гулюк, чиї глибокі знання й захоплива подача матеріалу не залишили байдужими жодного студента. Усі були вражені та вдячні за надзвичайно цікаву і пізнавальну розповідь. Студенти залишили музей із гарним настроєм і великим багажем нових знань.

екскурсіяекскурсія

Ця подорож у середньовічну історію Луцька стала лише початком, і студенти вже планують повернутися до інших музейних локацій, щоб продовжити своє знайомство з багатою культурною спадщиною міста. Історію рідного міста варто знати!