До Дня науки в Україні, 19 травня 2025 року в онлайн-форматі відбувся ювілейний Х науково-популярний захід «Ніч молодіжної науки – 2025 в умовах війни», організований Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
З вітальним словом відкрив захід Заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов, який підкреслив важливість підтримки досліджень молодих учених України та зусилля Міністерство освіти і науки України в цьому напрямку. З мотивуючим вступним словом до учасників звернулася Олеся Ващук, Голова РМУ при МОН (2020-2025 рр.).


Тематика доповідей молодих учених, представлених під час заходу «Ніч молодіжної науки – 2025 в умовах війни», охоплювала широкий спектр актуальних напрямів.
Молоді вчені Луцького національного технічного університету представили свої розробки, де доповідалися Олена Суринович, доцент кафедри інженерії програмного забезпечення та Янчук Сергій аспірант кафедри матеріалознавства.
Олена Суринович представила доповідь на тему: «Технології що рятують життя», де запропонувала розробку мобільних додатків та QR-рішення для захисту дітей і дорослих у надзвичайних ситуаціях та під час війни. В додатку будуть доступні такі функції як швидше діставатися до укриттів завдяки використанню даних OpenStreetMap, отримувати тривожні повідомлення, надавати геодані свого місцезнаходження працівникам аварійно-рятувальних структур, користуватися довідниками з вибухонебезпечних предметів та інформацією з надання першої медичної допомоги а також надсилати повідомлення про виявлення підозрілих предметів.


Сергій Янчук представив доповідь на тему: «Екобезпечні матеріали». Основна проблематика в доповіді Сергія полягала в тому, що синтетичний пластик на основі нафти не розкладається в навколишньому середовищі чи на звалищах. Традиційні пакувальні матеріали для сирої нафти прості у виготовленні та дешеві, але їх неможливо переробити чи безпечно утилізувати через їх потенційну шкоду. Тому Сергій в своїй доповіді запропонував що для виробництва цих матеріалів використовувати відходи лісозаготівельної промисловості, такі як деревне борошно і навіть подрібнене листя тобто матеріали з відновлювальних джерел.

Під час заходу було створено надихаючу атмосферу наукової єдності та взаємопідтримки, що особливо важливо в умовах війни.
*Захід транслювався онлайн та доступний на офіційній Facebook-сторінці Ради молодих учених.