14 травня на базі Луцького національного технічного університету відбувся науковий захід «Молодіжний науковий форум 2.0», організатором якого була Рада молодих вчених ЛНТУ.
Метою форуму є стимулювання наукової та громадської активності молоді шляхом створення платформи для презентації їхніх досліджень і проєктів, обміну ідеями, налагодження контактів та започаткування ефективної співпраці для реалізації спільних ініціатив.




До вітального слова долучився Голова Наглядової ради ЛНТУ, Луцький міський голова Ігор Поліщук, який відзначив активну діяльність студентів та молодих вчених для розвитку інфраструктури та площ у Луцькій територіальній громаді. Вже декілька років студенти та молоді вчені проводять дослідження перехресть та вулиць м. Луцька, пропонують концепції, здійснюють моделювання та пропонують сучасні рішення для розв'язання проблем у м. Луцьку. Розглядаючи основний напрям форуму – інклюзивність, варто зазначити, що лише застосовуючи комплексний підхід, місто можна зробити доступним для людини, яка пересувається кріслом колісним. Також Ігор Ігорович запропонував налагоджувати тіснішу співпрацю між ЛНТУ та органами місцевого самоврядування, адже після завершення війни необхідно буде проводити реконструкцію вулиць та прилеглих територій.



Вітаючи учасників, ректор ЛНТУ Ірина Вахович, відзначила важливість проведення таких заходів. «Наш простір відкритий для всіх, тому працюйте, творіть і показуйте свої напрацювання, а ми зможемо знайти сферу їх застосування». Також Ірина Вахович відзначила діяльність Ради молодих вчених, проєкти, які вони розробили, та допомогу в їх реалізації. Вона також зауважила, що молоді науково-педагогічні працівники навчалися в Луцькому національному технічному університеті, тому всі знання та навички передаються з покоління в покоління, і саме тому нас обирають серед інших університетів України.



До вітального слова доєдналась Олена Лютак, проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень, а також Павло Мазилюк, голова Ради молодих вчених, який детальніше розповів про форум, його особливості та учасників.
Далі громадські організації, студенти та науково-технічні працівники представляли свої напрацювання.
Перша доповідь була присвячена безбар’єрності у містах України та у місті Луцьку. Її провів Євген Сивопляс, голова громадської організації «Зруш скелю» та радник міського голови Луцька з питань інклюзії та мобільності. Він також наголосив на термінології, яку потрібно використовувати, спілкуючись з військовими та з людьми з інвалідністю.




Було презентовано також дизайн-проєкт скверу «Наукової молоді», що розташований на перехресті вулиць Львівської та Володимира Івасюка, а також проєкти з розвитку м. Луцька та територіальних громад. Представлялися технології, схеми організації дорожнього руху, трансформація сфери гостинності, курси штучного інтелекту, а на завершення відбулася дискусія на тему «Як залучити лучан до розвитку міста?».
Другою і особливою частиною форуму став воркшоп з питань доступності та інклюзивності території ЛНТУ. Студенти, викладачі, представники громадських організацій та гості проводили дослідження вуличних просторів, площ та внутрішнього простору університету на предмет безбар’єрності.
Перевірялися кабінети перших поверхів, а також туалети, де є відповідні знаки.



За результатами дослідження Євген Сивопляс зазначив, що територія університету є доступною для всіх верств населення та є прикладом того, як потрібно робити її безбар’єрною. Проте є й нюанси: виявлено три перешкоди на вуличному просторі. Не за нормами зроблене водовідведення, яке є бар’єром, є пороги на входах та сходинки на площі, які неможливо подолати на кріслі колісному без сторонньої допомоги. Також було виявлено поріг на в'їзді до вуличного лекторію, відсутність додаткових опор у туалетах для людей з інвалідністю, а також деякі фіксатори на дверях вхідної групи та туалетів працювали неналежним чином.




Відео з процесу дослідження та виявленими недоліками переглядайте за посиланням: https://vt.tiktok.com/ZShQD1B54/