Перейти до основного вмісту

На кафедрі права відбувся щорічний моніторинг освітніх програм підготовки здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістреському) рівнях за спеціальністю 081 "Право".

До обговорення освітніх програм були залучені гаранти та групи забезпечення освітніх програм, науково-педагогічні працівники кафедри, стейкхолдери, роботодавці, академічна спільнота, представники від здобувачів та випускники.

Висловлюємо щиру подяку заступнику голови Волинської обласної державної адміністрації Роману Романюку, судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Анатолію Пахолюку, директору Волинського обласного центру зайнятості Аллі Куцин, доктору юридичних наук, професору, завідувачу кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяні Курман за активну участь, аналіз освітніх програм та влучні пропозиції.

моніторинг

Завідувач кафедри, гарант ОП «Право» першого (бакалаврського) рівня, Вікторія Аніщук розпочала обговорення ОП з короткого звіту проробленої роботи щодо втілення пропозицій у навчальний процес за результатами попереднього моніторингу.

Роман Романюк відзначив роботу кафедри щодо реалізації пропозицій, які озвучуються на моніторингах освітніх програм, оскільки майже усі з них були максимально взяті до уваги та інтегровані в освітній процес. Анатолій Пахолюк позитивно охарактеризував роботу випускників ЛНТУ спеціальності «Право», які вже працюють у Луцькому міськрайонному суді, а також зауважив на важливості теоретичних знань та запропонував внести зміни у порядок викладання дисципліни «Теорія держави і права». Пропозицію підтримали Тетяна Курман та гарант ОП «Право» другого (магістерського) рівня Алла Земко.

моніторинг

Алла Куцин проаналізувала вакансії з вимогою вищої юридичної освіти у Волинській області. Також відзначила, що сьогодні кваліфікованих юристів потребують не лише правоохоронні органи, а й багато державних та приватних установ. Основними вимогами роботодавців, окрім освіти, є також ведення діловодства, знання трудового, тендерного законодавства, офісних програм, стресостійкість, вміння працювати у команді, комунікабельність тощо.

Усі стейкхолдери та здобувачі відзначили важливість практичної підготовки здобувачів, розширення кола баз практики. Проходження практики на базі різних підприємств, установ та організацій дозволить здобувачам отримати необхідні у подальшій роботі практичні навички, удосконалити теоретичні знання, а також визначитися з професією та напрямом роботи.

На закінчення зустрічі отримані пропозиції були узагальненні завідувачем кафедри права Вікторією Аніщук для подальшого впровадження у освітній процес відповідних освітніх програм.

моніторинг