Майбутнє гуманітарного розмінування твориться вже сьогодні — і в ньому є місце для кожного, хто прагне змін. Саме з такою ідеєю в Києві відбувся перший в Україні AI Labeling Sprint, організований UNDP Ukraine / ПРООН в Україні спільно з проєктом UADamage.
З гордістю повідомляємо, що команда Луцького національного технічного університету була відібрана серед кращих команд технічних університетів України для участі у цьому унікальному AI-хакатоні. До складу команди увійшли студенти та викладач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій і прикладної механіки та мехатроніки: Віктор САЦИК — капітан команди; Павло СОСНИЦЬКИЙ — студент групи АВс-11; Олександр ОСІЮК — студент групи СКБА-11; Євгеній МИРОНЧУК — студент групи ІМ(МОРВС)-32.


Метою заходу було сприяти розвитку технологій штучного інтелекту для гуманітарного розмінування шляхом створення якісного датасету для навчання AI-моделей.
Завдання спринту: розмітити тисячі зображень з дронів, зроблених у реальних польових умовах, на яких зафіксовано вибухонебезпечні предмети (ВНП); навчитися використовувати інструмент Label Studio для розпізнавання та класифікації об'єктів; розвинути навички командної роботи, аналітики та відповідальної цифрової діяльності.
Вітальне слово від партнерів заходу взяв Ігор БЕЗКАРАВАЙНИЙ, представник Міністерства економіки України. Командна та індивідуальна робота в Label Studio передбачала роботу над інтерпретацією різних типів мін. Презентація результатів роботи від команди ЛНТУ «DRONE VISION LAB» представив Павло СОСНИЦЬКИЙ.


Щиро вдячні всім причетним до даного заходу організаторам за отриманий практичний досвід роботи з інструментом Label Studio; набуті нові навички в області комп’ютерного зору та обробки даних; можливість доробки власного внеску в справу гуманітарного розмінування України; отримані позитивні враження та емоції, нові знайомства та натхнення для подальших проєктів. Варто відмітити, що даний захід покладено в основу створення національного датасету для навчання моделей ШІ, що допомагатимуть виявляти вибухонебезпечні предмети.
Команда ЛНТУ «DRONE VISION LAB» висловлює слова вдячності керівництву університету за підтримку і можливість відвідати цей практично-навчальний захід.


Ми пишаємося тим, що мали змогу гідно представити Луцький національний технічний університет на всеукраїнському рівні — у справі, яка сьогодні має критичне значення для безпеки нашої держави.
Разом до безпечного майбутнього!
Доцент кафедри автоматизації та
комп’ютерно-інтегрованих технологій
Віктор Сацик