27 листопада з ініціативи науково-педагогічного персоналу кафедри автоматизації та ком’пютерно-інтегрованих технологій відбувся загальнофакультетський науково-пратичний семінар на тему: «Про переваги, можливості перспективи та практику девайсів фірми Ajax».
Спікером семінару виступив сертифікований інсталятор, офіційний представник бренду Ajax Олександр Сацик.
Захід зібрав не тільки студентів факультету комп’ютерних та інформаційних технологій, а й науково-педагогічний персонал та зацікавлених осіб.
Присутні ознайомились із масштабною діяльністю Ajax Systems, котра виступає потужною українською компанією повного циклу виробництва, що впевнено зарекомендувала себе більше ніж у 120 країнах світу та має 2,5 мільйони кінцевих споживачів.
Студенти факультету комп’ютерних та інформаційних технологій з цікавістю ознайомилися з продукцією Ajax, так як вона може бути інтегрована у вигляді практичного інструменту для демонстрації реальних рішень у сферах автоматизації. До прикладу дистанційне керування: гаражними воротами, перекриття води за командою, вимкненням розеток; автоматизація освітлення, опалення, чи вентиляції.
Крім того, студенти із зацікавленістю споглядали на демонстрацію готових рішень автоматизації із застосуванням реле, розумних розеток та датчиків бренду Ajax.
Спікер семінару разом зі студентами кафедри комп'ютерної інженерії та безпеки проаналізували особливості шифрування та захисту даних у системах бездротового зв’язку та аспекти захисту інформації в реальних системах безпеки.
Здобувачі кафедри інженерії програмного забезпечення дізналися, що пристрої Ajax є чудовим прикладом сучасних інтегрованих систем, де програмне забезпечення є критичним елементом для роботи, безпеки та масштабованості. Продемонстрована багаторівнева архітектура роботи пристроїв Ajax які взаємодіють через хмарну платформу, мобільні додатки і локальні хаби є частиною навчальної програми з інженерії ПЗ.
Студенти кафедри комп’ютерних наук збагатили свої знання щодо основ будови системи Ajax яка складається з датчиків, камер,електроклапанів, хабів, централей, серверів, мобільних додатків про- та кінцевих користувачів, які працюють в єдиній екосистемі.
Про радіозв'язок який забезпечується між давачами камерами, пристроями та хабом на відстані до 2 км за допомогою бездротового протоколу Jewell; передавання великих пакетів даних, насамперед для індивідуальних налаштувань, як-от мови інтерфейсу й оновлення прошивки – на основі протоколу Wings; про пропрієтарний дротовий протокол Fibra для швидкого і безпечного зв'язку із захопленням дослухалися до виступаючого студенти кафедра електроніки та телекомунікації.
Олександр Сацик зумів забезпечити практичну мультидисциплінарність на основі поєднання знань з автоматизації, електроніки, програмування, IoT , безпеки та демонстрації встановлення, налагодження, підлючення девайсів і додатків Ajax. І після завершення семінару студенти, викладчі та спікер продовжували обговорювати прослухане.
Доцент кафедри АКІТ
Віктор Сацик