Перейти до основного вмісту

У період з 23 лютого по 28 лютого у Стамбулі (Туреччина) відбулася міжнародна конференція "Bridging Innovations: Partnerships for Research and Development", організована Міжнародною асоціацією технологічного розвитку та інновацій у співпраці з турецькими університетами Yildiz Technical University, Gebze Technical University та Eskişehir Technical University. Участь у конференції взяли доцент кафедри прикладної механіки та мехатроніки Олег Заболотний та провідний фахівець відділу проектної діяльності, студентка магістратури спеціальності "Міжнародні економічні відносини" Владислава Заболотна.

конференція

Головною метою заходу стало створення динамічної платформи для сприяння інноваціям та розбудови сталих партнерських взаємин між університетами, науковцями та представниками промисловості України, Туреччини та країн ЄС.

Урочисте відкриття конференції відбулося на базі Yildiz Technical University, та заслухано вітальні виступи провідних представників університетів та наукових установ. ЛНТУ презентував досягнення наукових шкіл та Інноваційного Парку університету, а також діяльність проєктного відділу університету і напрямки співпраці. Після цього відбулося відвідування YTU Yildiz Technopark, де було представлено новітні технологічні розробки та перспективи співпраці між науковцями та бізнесом.

конференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Наступного дня відбулися робочі зустрічі та обговорення напрямків співпраці в Gebze Technical University. Головною темою дискусій стали дослідницькі можливості та перспективи кооперації між університетами й індустріальними партнерами, а також здійснено візит до Інституту нанотехнологій та дослідницьких лабораторій, де були представлені передові розробки у сфері наноматеріалів та інженерії.

конференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Третього дня учасники конференції відвідали Eskişehir Technical University, де відбулася зустріч з керівництвом та дослідниками університету. Було обговорено ідеї спільних проєктів, а також відвідали дослідницькі підрозділи центру прототипування університету. Важливою частиною цього дня стала екскурсія до компанії Tusas Engine Industries Inc., яка працює у сфері виробництва авіаційних двигунів. Учасники отримали можливість дізнатися про інноваційні розробки та технологічні рішення у сфері сучасного авіаційного виробництва.

конференціяконференціяконференція

На четвертий день, відбувся візит до головного офісу компанії Siemens Headquarters, де учасники мали можливість ознайомитися із сучасними технологічними рішеннями та інноваційними розробками компанії в центрі Siemens. Досягнуто домовленості з керівництвом компанії про підвищення кваліфікації НПП та навчання студентів з використанням програмного забезпечення компанії Siemens.

конференціяконференціяконференція

Конференція стала важливим етапом для об’єднання зусиль представників освітнього, наукового середовища та індустрії, з метою обміну інформацією, пошуку потенційних партнерів та започаткування спільних міжнародних інноваційних проєктів. У заході взяли участь провідні науковці, викладачі, студенти, а також представники бізнесу з країн ЄС, України та Туреччини, що сприяло активному діалогу и налагодженню ділових зв’язків для спільного впровадження інноваційних ідей та сучасних технологій. Останній день конференції був присвячений зустрічам із новими партнерами для обговорення ідей майбутніх спільних проєктів в рамках програм Horizon, Erasmus+ та Innovate Ukraine.

конференціяконференція

Підсумовуючи, "Bridging Innovations" стала важливим кроком у розвитку міжнародної співпраці між дослідницьким середовищем технічних університетів та індустріальними підприємствами і відкрила нові перспективи для впровадження спільних науково-дослідних ініціатив та сучасних інноваційних рішень для впровадження технологій Industry 4.0/5.0.