З 16 по 20 вересня професорка Луцького національного технічного університету Наталія Вавдіюк взяла участь у тренінгу з мікрокредитування, що відбувся на базі Wroctaw Tech (Політехніка Вроцлавська, Польща).

мікрокредитування

Цей захід став частиною міжнародного проєкту «Освіта для зеленого переходу в українських університетах», який підтримується Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA). Вроцлавська Політехніка виконує функції координатора проєкту.

мікрокредитування

До консорціуму проєкту увійшли наступні українські вищі навчальні заклади:

• Сумський державний університет,

• Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»,

• Харківський національний університет радіоелектроніки,

• Луцький національний технічний університет,

• Національний університет «Одеська політехніка»,

• Хмельницький національний університет,

• Національний університет «Львівська політехніка».

мікрокредитування

Тренінг з мікрокредитування був спрямований на розробку інструментів для створення коротких навчальних курсів, що дають змогу отримувати мікрокредити. Такі курси дозволяють здобувачам вищої освіти набути спеціалізованих навичок і компетенцій, які відповідають вимогам сучасного суспільства та ринку праці, без необхідності проходити традиційні освітні програми.

мікрокредитування

Під час тренінгу учасники отримали знання щодо підтримки розробки, впровадження та визнання мікроакредитацій в різних установах, секторах та рамках кваліфікацій. Особливу увагу було приділено європейському підходу до мікроакредитацій, який включає чіткі визначення та стандарти для роботодавців, студентів і закладів вищої освіти.

Європейська методологія підтримки мікрокредитування сприяє забезпеченню якості, прозорості, транскордонної порівнянності та визнання таких курсів, що в кінцевому результаті зміцнить довіру до мікрокредитних програм серед слухачів, роботодавців та освітніх закладів.

мікрокредитування

За результатами тренінгу було сформовано п'ять мікрокредитних курсів, а також міжуніверситетські команди лідерів для управління цим процесом.

Професор Наталія Вавдіюк, зокрема, відповідальна за розробку курсу «Зелене лідерство» та працює в команді з Національним університетом «Одеська політехніка» над курсом «Цифрова та зелена трансформація». Крім цього, було підготовлено матеріали для проведення методичних семінарів для українських викладачів.

мікрокредитування

Таким чином, участь Луцького національного технічного університету в проєкті сприяє впровадженню інноваційних підходів до освіти, зокрема зеленого переходу та розвитку мікрокредитних курсів, що відповідають сучасним вимогам ринку праці.