Перейти до основного вмісту

Присвоєння вчених звань, перейменування та кадрові зміни, - у Луцькому НТУ засідання Вченої ради

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося планове засідання Вченої ради, під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука.

На розгляд членів ради винесено 6 питань та одне – Різне. Перш за все, було погоджено кандидатуру Ляшенко Оксани Миколаївни на посаду проректора з науково-педагогічної роботи. До тепер цю посаду обіймав к.е.н., доцент Талах Валентин Іванович. Тож Петро Савчук подякував колезі за плідну роботу та ефективну співпрацю, а новообраному проректору побажав успіхів та нових досягнень у розвитку університету.

Крім того, шляхом таємного голосування, члени Вченої ради висловили свою підтримку колегам, рекомендувавши до розгляду МОН України присвоєння їм вчених звань. Так, члени ради проголосували за присвоєння вченого звання професора кафедри української та іноземної лінгвістики Ковальчук Олені Сергіївні; професора кафедри прикладної математики та механіки Пастернаку Ярославу Михайловичу; доцента кафедри прикладної механіки Зубовецькій Наталії Тарасівні; доцента кафедри прикладної механіки Самчук Людмилі Михайлівні.

Згодом члени Вченої ради розглянули питання щодо перейменування коледжів Луцького НТУ. Відтепер заклад освіти «Ковельський промислово-економічний коледж Луцького національного технічного університету» носитиме назву Ковельський фаховий промислово-економічний коледж Луцького національного технічного університету. Саме таким чином перейменовані технічний коледж Луцького НТУ  та Любешівський ТК Луцького НТУ. Такі зміни зумовлені проєктом закону «Про фахову передвищу освіту», який ще у 2019 році ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Так, з 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на «молодшого спеціаліста».

Серед актуальних питань, які розглянули члени Вченої ради Луцького НТУ, про рекомендацію роботи «Розробка новітніх комплексних систем оцінювання якості луб’яної сировини зі стебел льону олійного» автора Т.М.Головенко на присудження Премії Верховної Ради України молодим вченим; навчального посібника «Бренд-менеджмент» автора С.В.Сидорук на присудження Премії Верховної Ради України молодим вченим. Детальніше про це доповів проректор з НПР Сергій Шимчук.

Своєю чергою, декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Ігор Андрущак розповів про роботу та перспективи розвитку факультету.  Він зауважив, що ФФОЛП має уже 20-ти річний досвід діяльності. Нині до факультету входять 5 кафедр, на яких триває підготовка фахівців бакалаврів за 5 спеціальностями та магістрів за 3 спеціальностями. Декан також навів статистику щодо кадрового складу, контингенту та результатів здачі екзаменаційних сесій, повідомив про наукові напрямки кафедр і кількість публікацій викладачів факультету.

Заслухавши та обговоривши звіт декана ФФОЛП та довідку комісії з даного питання, Вчена рада відзначила, що колективом та деканом здійснюється активна робота щодо забезпечення якості освітнього процесу, ведення необхідної звітної документації та покращення матеріально-технічного забезпечення кафедр факультету. Водночас, комісією було виокремлено низку недоліків, зокрема на кафедрах повинні привести у відповідність документацію, що стосується навчального процесу, наукової та міжнародної діяльності, збільшити кількість наукових лабораторій, успішно провести вступну кампанію у 2020 році тощо. Наголошено на тому, аби в цілому активізувати академічну мобільність студентів, навчання за програмою «подвійного диплому», збільшити кількість наукових міжнародних стажувань науково-педагогічними працівниками тощо.

Зі звітом про фінансово-господарську діяльність університету за 2019 рік виступила головний бухгалтер Луцького НТУ Катерина Рудь. Вона поінформувала про бюджетні програми, за якими працював університет, використання бюджетних коштів та продемонструвала обсяги фінансування університету з державного бюджету.

Із питанням щодо перспектив розвитку інфраструктури університету на 2020 рік виступив проректор з НПР та ІР Андрій Щерба. Він, зокрема, повідомив про запланований ремонт санвузлів у навчальних корпусах Луцького НТУ та відкриття їдальні у корпусі, що на вул.. Софії Ковалевської, де знаходяться факультет бізнесу та ФФОЛП.  

Насамкінець, присутні на засіданні затвердили зміни у Регламенті роботи Вченої ради Луцького НТУ; правила прийому на навчання до коледжів Луцького НТУ та рекомендували до друку низку навчальних посібників та монографій.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1485857898234922