Перейти до основного вмісту

Дисципліна «Історія костюму» спрямована на формування фахових компетенцій здобувачів освіти про сутність, зміст, структуру, закономірності розвитку костюму та форм одягу, як частини матеріальної і духовної культури в її історичному становленні, формує відчуття стилю, високого рівня художньо-естетичного смаку і опанування креативного підходу у поєднанні традицій та новацій під час виготовлення виробів легкої промисловості, а також розвиває аналітичне мислення щодо впливу суб'єктивних, об'єктивних, соціально-політичних, релігійних, етичних, етнічно-традиційних факторів на формування костюму народів світу у різні епохи.

екскурсіяекскурсія

Найбільш повноцінно закріпити теоретичний матеріал можна наочними прикладами, що можливим стало під час екскурсії у Волинському Краєзнавчому музеї та на зустрічі з гостьовим лектором, дизайнеркою Ольгою Шулик. Проведені зустрічі збагатили опанований лекційний матеріал «Формування національного українського костюму», «Історія української вишиванки: від давнини до наших днів» і «Дослідження національних мотивів українського костюму та вишивки в сучасному одязі» з ОК «Історія костюму».

екскурсіяекскурсіяекскурсіяекскурсія

Стрій українського традиційного костюму студенти освітніх програм «Технології легкої промисловості» та «Фешн-індустрія», гр. ТЛП-11 та ФІ-11, досліджували у Волинському Краєзнавчому музеї під керівництвом завідувачки відділу етнографії та народних промислів Волині Людмили Мірошниченко-Гусак.

екскурсіяекскурсіяекскурсія

Людмила Андріївна детально охарактеризувала:

  • традиційні форми жіночого та чоловічого українського національного костюма;

  • шляхи формування етнічних рис традиційних костюмів українців. Характеристика етнографічного регіону і костюму Поділля (Тернопільщина, Хмельниччина, Вінниччина), Полісся (Рівненщина, Волинь), Середньої Наддніпрянщини (Київщина, Черкащина, Чернігівщина), Слобожанщини (Харківщина, Луганщина,), Полтавщини, Карпат (Гуцульщина, Буковина);

  • різновиди верхнього жіночого та чоловічого одягу;

  • аксесуари, головні убори, прикраси, макіяж та зачіски в чоловічому і жіночому образах.

екскурсіяекскурсіяекскурсіяекскурсіяекскурсіяекскурсія

Нині, в українській індустрії моди розробники одягу та аксесуарів, використовують орнаменти вишивки та елементи крою традиційного костюму інтерпретуючи його із сучасністю. Це колоритно продемонстровано волинською дизайнеркою етноодягу Ольгою Шулик, власницею бренду Shulyk design на зустрічі зі студентами гр. ТЛП-11 та ФІ-11 в межах теми лекції «Дослідження національних мотивів українського костюму та вишивки в сучасному одязі» з ОК «Історія костюму».

екскурсіяекскурсіяекскурсія

Гостьовий лектор, Ольга Шулик, доповіла історію формування української культури та її цінностей в різні часи, наочно охарактеризувала старовинний та сучасний орнамент вишитих сорочок в чоловічому і жіночому образах та їх унікальність в сучасних етноколекціях. Даний захід мотивував студентів до всебічного розвитку з надбанням знань для професійного зросту, а також наочно дав можливість побачити сучасні інтерпретації традиційного одягу України, технік та оздоблення у модних колекціях, що опановується в ОК «Історія костюму». Дякуємо, пані Ользі за подаровану «глибоку пам’ятку» нашої зустрічі – сумочка-гаманець з брендовими візерунками.

Проведені зустрічі студентів із дизайнеркою Ольгою Шулик та етнографом Волинського Краєзнавчого музею Людмилою Мірошниченко-Гусак, інформаційно збагатили майбутніх фахівців галузі щодо українських національних традицій в оздоблені, техніках та деталях костюму з наочним прикладом від усталених традицій до сучасних новацій. Щиро вдячні вам за можливість провести час зі студентами, наповнюючи атмосферу творчістю з деталізацією культурних та духовних цінностей народу в українському костюмі.

екскурсіяекскурсіяекскурсія

Кафедра ТЛП