З 16 по 23 вересня за фінансуванням Польського національного агентства академічних обмінів (NAWA) відбулася ІІ літня школа «Освіта для сталого розвитку», організована для 65 студентів українських університетів. Участь в обміні взяли студенти Луцького національного технічного університету. Захід проходив під керівництвом Вроцлавської політехніки, яка виступає лідером проєкту.

літня школа

До проєкту долучились такі відомі українські університети: Національне агентство із забезпечення якості освіти, Сумський державний університет, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Харківський національний університет радіоелектроніки, Луцький національний технічний університет, Національний університет «Одеська політехніка», Хмельницький національний університет, Національний університет «Львівська політехніка».

літня школа

Основна мета літньої школи — сприяти обміну знаннями та досвідом у сфері сталого розвитку, зеленого переходу та енергетики, а також підтримати студентів у розвитку навичок, необхідних для вирішення екологічних викликів сучасності.

літня школа

Студенти, які представляли різні українські університети, об'єдналися у міжуніверситетські групи зелених лідерів. У рамках школи вони взяли участь у різноманітних семінарах, воркшопах, лекціях та тренінгах, де обговорювали важливі теми, такі як «зелені міста», енергетика, управління зеленими проєктами та зміна клімату.

Загалом понад 65 учасників — бакалаврів, магістрів та докторів філософії — отримали можливість розширити свої знання, обговорити ідеї, представити власні проєкти та ініціювати майбутні міжінституційні проєкти у сфері екології та сталого розвитку.

літня школа

Програма ІІ літньої школи «Освіта для сталого розвитку» включала воркшопи та лекції на теми: дизайн-мислення, стійкий дизайн, зелені бізнес-моделі, управління зеленими проєктами, розумні міста, адитивне виробництво, підрахунок вуглецевого сліду, екологічний транспорт, 15-хвилинні міста, синя-зелена інфраструктура, ESG у стратегіях компаній, облік екологічних витрат і Blue Economy Entrepreneurship Design.

літня школа

Колективні дискусії та майстер-класи підкреслили важливість екологічної політики, що супроводжується зеленими трансформаціями в Україні та Європейському Союзі. Учасники обмінялися контактами для подальшої співпраці у сфері сталого розвитку, формуючи спільноти лідерів, здатних вирішувати конкретні проблеми, пов'язані з енергетикою, зміною клімату та впровадженням екологічних ініціатив.

літня школа

ІІ літня школа «Освіта для сталого розвитку» стала ефективною платформою для нетворкінгу, діалогу та розвитку нових міжуніверситетських проєктів. Її учасники отримали унікальні знання та навички, які сприятимуть подальшому розвитку сталих ініціатив в Україні та допоможуть досягти Цілей сталого розвитку (ЦСР). Переглядайте за посиланням.