Студенти факультету аграрних технологій та екології ЛНТУ під керівництвом доцента кафедри лісового господарства, депутата Волинської обласної ради Володимира Бондара відвідали засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Волинської обласної ради. Вони стали свідками розгляду важливих питань, що стосуються мисливського господарства, зокрема рішення про надання мисливських угідь у користування товариствам мисливців і рибалок області.
На засіданні розглядали низку актуальних проблем: надання у користування мисливських угідь дванадцяти місцевим організаціям Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР), строки користування якими завершилися ще у 2022 році, а також вплив воєнного стану на мисливську галузь. Представники УТМР підкреслили, що товариство включає близько семи тисяч членів, серед яких є військовослужбовці та ветерани бойових дій. Відновлення ведення мисливського господарства є критичним для утримання екологічної рівноваги, адже за відсутності відповідальної організації мисливські угіддя стали частиною Державного мисливського резерву, для якого фінансування з держбюджету не передбачене.
Голова екологічної комісії Юрій Ройко пояснив необхідність надання угідь у користування. За його словами, нині важливою є присутність відповідальних користувачів на території угідь, щоб здійснювати регулювання чисельності диких тварин, особливо у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації: зокрема, зростанням кількість випадків африканської чуми свиней і сказу серед лисиць. Комісія також обговорила питання біотехнічних заходів, зокрема пероральної імунізації диких тварин для контролю поширення сказу.
Окрім основного питання про угіддя, на засіданні підняли тему можливого відновлення полювання у лісах Волинської області. Дискусія серед депутатів з цього приводу була жвавою, але одностайності не досягли, тому питання буде розглянуто на наступній сесії обласної ради.
Ще одним важливим рішенням стало звернення до Президента України із закликом не підписувати «дров'яний закон», який, на думку депутатів, може погіршити ситуацію для жителів негазифікованих районів Волинської області.
Присутність студентів на засіданні дозволила їм не лише ознайомитися з актуальними проблемами лісомисливської галузі, а й поглибити свої знання та зрозуміти виклики, з якими стикається галузь у сучасних умовах. Відвідання таких заходів сприяє підвищенню їхньої професійної компетентності й усвідомленню відповідальності за майбутню професію.
Детальніша інформація про засідання доступна за посиланням: Facebook.