«Це не професія, а стиль життя», - у Луцькому НТУ розпочалася школа архітектури «Klauzura»

У Луцькому національному технічному університеті розпочала свою роботу зимова Школа архітектури, за організації науковців кафедри архітектури та містобудування. На захід прибули школярі із різних куточків Волині, аби дізнатися усі тонкощі архітектурної справи і визначитися із обранням професії мрії.

Перш за все, із вітальним словом до талановитої молоді звернувся ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він розповів про ефективність ЗВО та його надбання, передові рейтингові позиції, серед інших університетів України. Петро Савчук також закликав школярів не прагнути виїхати за кордон і не витрачати там свої професійні ресурси, а навпаки, намагатися проявляти власні здібності в Україні, адже тут для молоді існує чимало можливостей і відкриті будь-які шляхи для самореалізації та досягнення успіху.

Водночас ректор наголосив на важливості використання іноземного досвіду, шляхом участі в програмах стажування, аби покращити свій рівень знань. Саме таку можливість надає Луцький НТУ, маючи чимало іноземних університетів-партнерів і постійно нарощуючи потенціал подібної співпраці.

«Я бажаю вам бути активними і мудрими, вдало здати ЗНО і відповідально обрати ту спеціальність, яку б ви охоче освоювали і в подальшому успішно себе в ній реалізовували. Нехай у вас все вдається», - звернувся ректор.

Згодом лекцію про архітектуру містобування провів викладач Луцького НТУ, а в колишньому головний архітектор міста Луцька, Юрій Казмірук. Він же продемонстрував для огляду та оцінки проект реконструкції Театрального майдану обласного центру Волині. Своєю чергою, асистент кафедри дизайну Ольга Приступа провела для школярів психологічний тест на визначення характеру учасників Школи, внутрішніх здібностей та професійних схильностей.

За словами завідувача кафедри архітектури та містобудування Інни Абрамюк, це перша в Луцьку зимова Школа архітектури, участь у якій беруть учні 10-11 класів, котрі хочуть здобувати освіту за спеціальністю архітектура та містобудування. Учасниками заходу стали діти із різних куточків Волині та власне міста Луцька. Серед них уже є ті, котрі визначилися із вибором професії та свідомо прагнуть здобути освіту архітектора. Триватиме Школа впродовж двох днів та включатиме теоретичні заняття і практичні завдання.

«Ми знайомимо дітей з тим, що таке архітектура і хто такі архітектори, адже це не професія – це стиль життя. Якщо людина живе архітектурою, то це на все життя. Сьогодні ми робимо акцент на тому, як відбувається вступ в університет, адже на разі це важливо для підготовки до творчого іспиту і шаленого конкурсу», - розповідає Інна Абрамюк.

Завідувач кафедри додає, що навчання відбуватиметься два дні, впродовж яких молодь встигне дізнатися більше про обрану професію і навіть попрацювати над власними проектами: «В перший день роботи Школи, учасникам розповідатимуть, як створити конструкцію, яка б не зрушилася під вагою та проводитимуть психологічні тренінги на визначення себе. Другий день матиме практичну складову: спочатку для учнів проведуть лекцію про архітектурні конструкції та нові напрямки в архітектурі, а згодом молодь поділиться на команди і працюватиме над проектами щодо містобудівного архітектурного рішення ділянки.  Вкінці дня відбудеться презентація напрацювань кожної групи.

«Все це робиться з метою показати, що не так страшно бути архітектором, адже це творчість, креатив, а головне – знання. Будемо старатися проводити зимову Школу архітектури кожного року і збільшувати кількість її учасників, щоби наш проект процвітав», - резюмує Інна Абрамюк.

Варто додати, що спікерами Школи є науковці Луцького НТУ і практикуючі архітектори, зокрема викладач кафедри архітектури і містобудування Юрій Казмірук, асистент кафедри дизайну Ольга Приступа, Юрій Клак розповість про нарисну геометрію і креслення, а викладач та художниця Зоряна Рубан-Головчук навчить «тримати олівець» у руках та професійно вправлятися із ним. Крім того, усе про конструкції розповість Бодан Боярчук, Оксана Пасічник проведе лекцію про архітектурне проектування, практичними моментами поділиться архітектор з Києва Олена Мельник.

Сьогодні ж, у перший день занять, школярам пощастило ще й почаювати із ректором Луцького НТУ та побувати у його кабінеті. Молодь охоче ділилася планами щодо обрання професії, цікавилися навчанням у Луцькому НТУ, знайомилися із колегами з різних міст і активно спілкувалися із викладачами, дізнаючись більше про обрану справу життя.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1481712491982796