Перейти до основного вмісту

Сьогодні у Луцькому національному технічному університеті стартував фінал хакатону «Енергетика майбутнього», який триватиме до 18 травня. ІІ Всеукраїнський Хакатон «Енергетика майбутнього» організовано за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», який реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини та співфінансується урядом Швейцарії. Компонент «Професійні кваліфікації» спрямований на підготовку висококваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності.

Під час заходу буде розроблено стартап проєкту в сфері програмного забазпечення, апаратних засобів та прикладних рішень, які направлені на підвищення енергоефективності та декарбонізацію енергетики.

Мета заходу - сприяти втіленню розробок обдарованої молоді в галузях програмного забезпечення, апаратних засобів та прикладних рішень, які направлені на підвищення енергоефективності та декарбонізацію енергетики; обʼєднати молодь у пошуку ідей та рішень з метою енергоефективного відновлення України.

хакатонхакатонхакатонхакатонхакатон

Організатори заходу: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) (GmbH), Експерти проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», Енерго-Інноваційний Хаб в місті Луцьк

На відкритті були присутні ректор ЛНТУ Ірина Вахович та перший проректор Надія Ковальчук.

«Приємно бачити всіх вас тут, у стінах нашого університету. Надіюсь, що ви почуваєте себе максимально комфортно, адже ми прагнули створити атмосферу відкритості, підтримки та натхнення. Цей хакатон — чудова можливість не лише продемонструвати свої знання й ідеї, а й отримати безцінний досвід співпраці та креативного мислення. Бажаю кожній команді успіхів, яскравих вражень і впевненого руху до енергетичного майбутнього!», - зазначила ректор.

У свою чергу, Надія Ковальчук зауважила: «Цей хакатон — це приклад того, як університети можуть бути центрами інновацій та драйверами змін. Бажаю всім командам натхнення і віри у власні сили».

З вітальним словом також виступили: Ігор Лепьошкін, радник проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ GmbH; Анастасія Лісовик, координатор проєктів ГО «Школа Енергоефективності», Анастасія Грицай координатор проєктів GIZ

хакатонхакатонхакатонхакатонхакатонхакатон

Участь у хакатоні беруть 11 команд з провідних технічних університетів України:

  • «Теплоенергетики» – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
  • Донецький національний технічний університет
  • Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
  • «GGW – Green GigaWatt» – Національний університет "Запорізька політехніка"
  • «Eco mesh» – Національний університет "Запорізька політехніка"
  • «Energen» – НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського"
  • «PowerUp UA» – НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського"
  • «ПОЛЕтешніки» – Вінницький національний технічний університет
  • «Energy Creators» – ЛНТУ
  • «GreenTeam» – Національний університет "Чернігівська політехніка"
  • «Вітроломи» – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
хакатонхакатонхакатонхакатонхакатонхакатон

Одразу після офіційної частини розпочався інтерактив, де кожна команда коротко представила себе, розповіла про свій навчальний заклад і цілі участі в хакатоні. Це створило теплу й дружню атмосферу. На завершення організатори обговорили з учасниками організаційні питання, програму заходу та технічні нюанси.

хакатонхакатонхакатонхакатон