Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ
відзначили ювілей Івана Франка

Уже понад століття українська спільнота пишається генієм Івана Франка. Поєднуючи в собі іпостасі митця, громадського діяча, вченого, реформатора, він сміливо випереджував свій час і модернізував національну спадщину.

Саме в такому ключі напередодні Дня педагога в бібліотеці Луцького НТУ відбувся вечір, присвячений 160-літньому ювілею Каменяра.

З доповідями публіцистичного характеру виступили працівники бібліотеки. Так, начальник відділу обслуговування Людмила Новак розповіла про Франка як активного захисника соціальних прав. «Він сміливо вдарив у скелю соціальної та національної несправедливості, ведучи за собою інших. Він йшов уперед, здобуваючи кращу долю і своєму поколінню, і наступникам», – наголосила фахівець.

 

Про Івана Франка як талановитого прозаїка та публіциста повідомила у науковій доповіді доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Наталія Шкляєва. Вона наголосила, що після Тараса Шевченка досі не було в Україні постаті такого масштабу. Не оминаючи яскравих біографічних моментів, дослідниця повідомила, в яких умовах зростав митець, які фактори вплинули на формування його особистості.

 

Бібліографічний огляд літератури «Вічний у вселюдському поступі», присвячений творчості Великого Каменяра провела провідний бібліограф Євгенія Будчик.

 

Творчу частину вечора склали студенти. Так, пісню «Човен» українського гурту «Один в каное» (слова Івана Франка) виконав студент технологічного факультету Іван Воробей, уривок з поеми «Мойсей» артистично прочитав студент машинобудівного факультету Сергій Фелістович. А свій твір на тему поетичної збірки «Зівяле листя» представила студентка факультету бізнесу Катерина Чирко.

 

На завершення вечора перед аудиторією виступив випускник Луцького НТУ Антон Безносиков, який під час навчання в університеті активно долучався до творчих заходів і як ведучий чи організатор, і як учасник. Хлопець розповів про Івана Франка як поета-новатора, чиє слово надихає серця і кличе до реформаторства вже не одне покоління українців.

Галина Микитюк

Фото Руслани Реган