У стінах Луцького національного технічного університету відбулася презентація книги "Історія ядерного роззброєння України" відомого українського політика Юрія Костенка. Юрій Костенко, безпосередній учасник процесу ядерного роззброєння України, поділився своїм досвідом та розповів про непрості рішення, що супроводжували цей історичний етап.

презентаціяпрезентаціяпрезентація

Книга ґрунтується на документах, у тому числі закритих архівах, публікаціях у західних, російських та українських ЗМІ. Вона розкриває раніше невідомі факти кулуарних домовленостей та подій, які визначили долю ядерного арсеналу України. Особливої актуальності книга набуває у світлі військової агресії Росії проти України, що розпочалася у 2014 році. Видання дає вичерпну відповідь на запитання, яке хвилює багатьох: "Хто винен у тому, що Україна віддала ядерну зброю?".

презентаціяпрезентаціяпрезентація

Під час презентації Юрій Костенко розповів про ідею створення книги та поділився своїми враженнями щодо подій, що відбувалися тоді. Політик детально описав процес ядерного роззброєння, його політичний і міжнародний контексти, а також наслідки цього рішення для безпеки України.

презентаціяпрезентація

Особливо спікер звернувся до студентів із закликом: "Ви, студенти, є майбутнім нашої країни. Від вас залежить, як ми будемо будувати нашу державу далі, і важливо, щоб ви знали свою історію та робили висновки."

презентаціяпрезентаціяпрезентація

Після завершення виступу студенти активно долучилися до обговорення, ставили запитання, на які пан Юрій охоче відповідав, пояснюючи складні моменти та події тих часів.

Захід став важливою подією для студентів ЛНТУ, відкривши їм глибше розуміння процесів, які вплинули на долю країни, і наголосивши на важливості свідомого ставлення до історії та політичних рішень.

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація