9 квітня 2025 року в Луцькому національному технічному університеті відбувся семінар на тему «Права інтелектуальної власності: створення та захист», організований бізнес-інноваційним центром.
З вступним словом виступила Олена Лютак, проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень, яка підкреслила, що співпраця з IP офісом є яскравим прикладом стратегічного партнерства, яке дає відчутні результати для науки, освіти та інноваційного розвитку. Завдяки подібним ініціативам активно розвивається культура інтелектуальної власності, посилюється комерціалізація наукових напрацювань та формується сучасна інноваційна екосистема регіону.

Під час зустрічі виступила Ольга Кронда, начальниця департаменту розвитку інновацій IP офісу: «ІР офіс вже має успішний досвід співпраці з ЛНТУ у межах низки спільних проєктів, спрямованих на розвиток інтелектуальної власності, інноваційної культури та трансферу технологій. Приєднання до мережі IP&I Hub стало логічним продовженням цієї взаємодії та відкриває новий рівень партнерства, орієнтованого на посилення регіональної інноваційної екосистеми. Це не просто новий статус, а й нові можливості для розвитку інтелектуальної власності, трансферу технологій та комерціалізації ідей. Університет об’єднуватиме ключових гравців регіону — науковців, бізнес, студентство та громаду — для створення сильного інноваційного середовища».

Під час свого виступу Ольга Кронда розповіла про нові можливості які відкриває для науковців, студентів, підприємців та винахідників приєднання до національної мережі IP&I хабв
-
отримання експертної підтримки у сфері інтелектуальної власності, включаючи консультування з питань патентування, авторського права, торговельних марок тощо;
-
участь у спільних проєктах та ініціативах з іншими хабами мережі, обміну досвідом та найкращими практиками;
-
налагодження зв’язків з інвесторами та бізнес-партнерами, зацікавленими у впровадженні інноваційних розробок;
-
підвищення рівня комерціалізації наукових досліджень та розробок, що здійснюються в університеті.


Окрім того, учасники та партнери хабу отримають:
-
доступ до широкого спектра послуг у сфері інтелектуальної власності та інновацій (зокрема патентний ландшафт, патентно-кон’юнктурні дослідження, аналіз ринку, патентні та маркетингові дослідження, оцінка прав на IP об’єкти, PRO-менеджмент тощо);
-
можливості для підвищення кваліфікації фахової спільноти IP сфери та інновацій;
– повний супровід інноваційного проєкту на всіх стадіях його розвитку; -
можливість пошуку конкретних технологічних рішень тощо.


Також під час зустрічі виступив Дмитро Дорошенко, начальник відділу розвитку креативних секторів економіки IP офісу. Розповідаючи про типові об’єкти авторського права, які комерціалізує ВНЗ, спікер зазначив: “Перед комерціалізацією службового твору необхідно дослідити ланцюжок передання прав від автора до навчального закладу. Специфіка залежить від того, чи вважається твір службовим, чи створений поза службових обов’язків”.
Олександр Клименко, провідний фахівець бізнес-інноваційного центру розповів про основні види прав інтелектуальної власності, процедуру оформлення заявки, а також надав практичні поради щодо недопущення помилок при заповненні заявок на об’єкти права інтелектуальної власності.


Щиро дякуємо спікерам за змістовний семінар!