7 грудня, в Луцькому національному технічному університеті відбувся воркшоп «Розвиток освітніх програм економічного і соціального спрямування в умовах сучасних викликів», який був організований кафедрами економічного і соціального профілів ЛНТУ та Донецького національного університету імені Василя Стуса для обміну практичним досвідом реалізації відповідних освітніх програм. Захід відбувся у гібридному форматі.
Зі вступним словом звернулася до учасників заходу перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук, яка підкреслила важливість проведення таких заходів, де можна обмінятися досвідом формування і реалізації освітніх програм та побажала учасникам продуктивної роботи.
Співмодераторами заходу виступили Ольга Дороніна (завідувач кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ імені Василя Стуса, гарант освітньо-наукової програми третього (освітньо-наукового) рівня «Економіка», експерт НАЗЯВО) та Олександр Шубалий (завідувач кафедри економіки ЛНТУ, гарант освітньо-наукової програми третього (освітньо-наукового) рівня «Економіка», експерт НАЗЯВО).
Ольга Дороніна акцентувала увагу присутніх на важливості обміном досвіду щодо практичних аспектів розвитку освітніх програм. Вона відмітила, що вивчення та опрацювання досвіду колег дозволить усім вдосконалити власні підходи, враховуючи сучасні виклики, пов’язані із затвердженням нового переліку спеціальностей. Пані Ольга також розповідала про практичні аспекти реалізації освітніх програм зі спеціальності 073 Менеджмент магістерського рівня та рівня доктора філософії у ДонНУ імені Василя Стуса, а також програми підготовки докторів філософії за спеціальністю 051 «Економіка».
Оксана Таранич – доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ імені Василя Стуса, гарант освітньо-професійної програми бакалаврського рівня «Менеджмент» розповіла про практичні аспекти реалізації відповідної освітньої програми зі спеціальності 073 Менеджмент у ДонНУ імені Василя Стуса.
Людмила Юрчишена – завідувач кафедри фінансів та банківської справи, гарант освітньо-професійної програми магістерського рівня «Фінанси, банківська справа та страхування», експерт НАЗЯВО розкрила особливості формування і реалізації освітніх програм зі спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок магістерського рівня та рівня доктора філософії у ДонНУ імені Василя Стуса.
Неля Волкова – доцент кафедри фінансів та банківської справи, гарант освітньо-професійної програми бакалаврського рівня «Фінанси, банківська справа та страхування», експерт НАЗЯВО презентувала відповідну освітню програму зі спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, яка реалізовується у ДонНУ імені Василя Стуса.
Присутній в ЛНТУ Олександр Трегубов – завідувач кафедри підприємництва, корпоративної та просторової економіки, гарант освітньо-професійної програми бакалаврського рівня «Підприємництво. Інтернет-трейдинг. Туристичний бізнес», експерт НАЗЯВО розповів про досвід формування і реалізації освітніх програм зі спеціальностей 051 Економіка та 076 Підприємництво і торгівля бакалаврського та магістерського рівнів, а також магістерської освітньої програми «Соціальне підприємництво» зі спеціальності 232 Соціальне забезпечення у ДонНУ імені Василя Стуса.
З боку ЛНТУ про особливості формування і реалізації освітніх програм зі спеціальності 051 Економіка розповіли: Олександр Шубалий – завідувач кафедри економіки, гарант освітньо-наукової програми третього (освітньо-наукового) рівня «Економіка», експерт НАЗЯВО, Микола Дзямулич – доцент кафедри економіки, гарант магістерської освітньої програми «Економіка», Антоніна Гордійчук - доцент кафедри економіки, гарант магістерської освітньої програми «Управління персоналом та бізнес-економіка», Ірина Шубала - доцент кафедри економіки, гарант бакалаврської освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», Петро Косінський - доцент кафедри економіки, гарант бакалаврської освітньої програми «Економіка».
Про досвід реалізації освітніх програм зі спеціальності 071 Облік і оподаткування бакалаврського та магістерського рівнів розповів Віталій Чудовець – доцент кафедри обліку і аудиту ЛНТУ, гарант освітньої програми «Облік і оподаткування» бакалаврського рівня, експерт НАЗЯВО.
Завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЛНТУ, гарант освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування» магістерського рівня Вікторія Дорош розкрила практичні аспекти реалізації освітніх програм бакалаврського, магістерського та рівня доктора філософії в ЛНТУ.
Завідувач кафедри менеджменту ЛНТУ Наталія Вавдіюк – гарант освітньо-наукової програми доктора філософії «Менеджмент», доцент кафедри менеджменту Наталія Корецька – гарант бакалаврської освітньої програми «Менеджмент», професор кафедри менеджменту Оксана Кощій – гарант магістерської освітньої програми «Менеджмент» розповіли про особливості трансформації відповідних освітніх програм зі спеціальності 073 Менеджмент в ЛНТУ, враховуючи сучасні вимоги менеджерів різних рівнів.
Про практичні аспекти формування і реалізації освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів зі спеціальності 076 Підприємництво і торгівля та освітніх програм магістерського рівня зі спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування в ЛНТУ розповіла завідувач кафедри підприємництва та логістики ЛНТУ Оксана Полінкевич. Досвід реалізації освітньої програми «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» рівня доктора філософії зі спеціальності 076 Підприємництво і торгівля розкрила її гарант – професор кафедри підприємництва та логістики Любов Ліпич.
Доцент кафедри соціогуманітарних технологій ЛНТУ Оксана Сільвестрова – гарант бакалаврської освітньої програми «Соціальне забезпечення» та професор кафедри соціогуманітарних технологій Валентин Маліновський – гарант магістерської освітньої програми «Управління в системі соціального забезпечення» розповіли про логіку формування назв та змістовного наповнення вказаних освітніх програм зі спеціальності 232 Соціальне забезпечення.
Присутня в ЛНТУ професор кафедри регіоналістики і туризму Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Ольга Шевченко розповіла про практику реалізації освітньої програми Економіка міста та урбаністика» бакалаврського рівня зі спеціальності 051 Економіка, гарантом якої вона виступає.
Від імені ректора ЛНТУ Ірини Вахович присутнім завідувачам кафедр Донецького національного університету імені Василя Стуса Ользі Дороніній та Олександру Трегубову було вручено подяки за активну співпрацю з ЛНТУ.
Воркшоп пройшов у дружній та робочій атмосфері, яка сприяла жвавій дискусії, обговоренню спільних актуальних практичних питань формування і реалізації освітніх програм економічного і соціального спрямування, що безперечно дозволить суттєво підвищити якість освітнього процесу в університетах-партнерах.
Ольга Дороніна
Олександр Шубалий