До Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України у Луцькому національному технічному університеті відбувся урочистий захід. Метою події було виховання молодого покоління на засадах козацького світогляду, патріотизму, поваги до історичного минулого та сучасних захисників України, а також формування національної свідомості, толерантності та гордості за Батьківщину.

західзахідзахід

Захід урочисто відкрила проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак. У своєму вітальному слові вона зазначила: «Слава Україні! Сьогодні ми відзначаємо День козацтва та День захисників і захисниць України. Ці свята символізують героїзм наших воїнів, які продовжують боротьбу на фронті за незалежність нашої держави. Свято перекликається з Покровою, адже Божа Матір завжди була захисницею наших воїнів, починаючи з часів козацтва. Бажаю, щоб цей захід збагатив вас духовно, розширив ваш кругозір і надихнув на нові знання. Вітаю вас із прийдешніми святами!».

західзахідзахід

Продовжила захід доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва, яка провела лекцію для студентів, розповідаючи про причини утворення козацької держави та особливості козацької доби. Студенти першого курсу підготували наукові доповіді з цієї тематики, що дало можливість глибше зануритися в історію України та відчути дух козацької епохи.

західзахідзахідзахід

Одним із важливих елементів заходу стала виставка під назвою «За Україну, за долю, за честь і волю», яку організували працівники університетської бібліотеки. На виставці були представлені книги, присвячені українському козацтву та історичним постатям, серед яких видання «Народні герої України». Особливої уваги заслуговувала збірка листівок із зображеннями архітектурних пам'яток, яких вже не існує, зокрема Покровської церкви.

західзахідзахідзахід

Завершився захід переглядом тематичного фільму, який підсумував отримані знання та надихнув студентів на подальше вивчення історії України.

Такі заходи відіграють важливу роль у формуванні національної свідомості молоді, вихованні поваги до історичних цінностей та вшануванні сучасних героїв, які продовжують боротися за мир та свободу на фронті.