Одним із можливих засобів посилення професійної орієнтації навчання майбутніх фахівців галузі легкої промисловості у вищій школі являється практико-орієнтований підхід, здатний забезпечити максимальне наближення до майбутньої професійної діяльності вже під час навчання. Студенти освітніх програм «Технології легкої промисловості» та «Фешн-індустрія» мали можливість в умовах виробництва ТзОВ «Пелта» отримати виробничий практикум від заступника директора Ольги Намонюк в межах дисципліни «Квалітологія виробів».
Ольга Василівна детально ознайомила здобувачів освіти з етапами контролю якості на різних стадіях виробництва трикотажних виробів, а також продукції легкої промисловості спеціального призначення та прикладами Сертифікатів відповідності; чітко окреслила алгоритм здійснення оцінки відповідності та умови отримання нормативної документації щодо рівня якості готової продукції, що реалізується ТзОВ «Пелта». Такі питання опрацьовуються під час виконання практичного заняття ПЗ№6 «Вивчення нормативної документації щодо оцінювання й збереження якості трикотажних виробів та їх сортності», а також під час вивчення лекційної теми щодо відповідності продукції вимогам якості, освітньої компоненти «Квалітологія виробів».
Практико-орієнтований підхід в навчанні являється суттєвим підґрунтям для формування професійної ініціативи студентів, що підтверджується цікавістю та рядом запитань від здобувачів освіти до заступника директора виробництва по тематиці зустрічі. Пані Ольга ознайомила студентів з видами нормативних документів щодо оцінки відповідності продукції.
Також, зауважила, що сучасною системою сертифікації в Україні, для отримання сертифікату на продукцію, регламентовано подавати такі документи: протоколи випробувань, лабораторні випробування зразків продукції; технічну документацію та інформацію про сировину, матеріали, інші документи, які б підтверджували безпеку продукції. Орган, в свою чергу, ідентифікує продукцію; відбирає зразки і проводить випробування; на основі проведення оцінки відповідності видає певні документи про рівень якості: Сертифікати відповідності, Декларації відповідності тощо. Срок функціонування сертифіката на одяг залежить від схеми підтвердження відповідності та може становити 1, 3 і 5 років. Відмова матиме місце у разі, якщо орган встановить невідповідність продукції передбаченим технічним регламентам.
Здобувачі освіти виявили цікавість до теми нормативних документів і правил нанесення товарної інформації на одяг спеціального призначення, трикотажного і загалом продукції, виготовленої на виробництві ТзОВ «Пелта», що передбачено ПЗ №8 «Вивчення нормативних документів щодо нанесення символів догляду та позначень вмісту сировини на матеріали та текстильні вироби» дисципліни «Квалітологія виробів».
Щиро дякуємо, стейкхолдеру ТзОВ «Пелта» за співпрацю, зокрема заступнику директора Ользі Намонюк за проведення практико-орієнтованого заняття для здобувачів освіти спеціальності 182, адже в умовах світової інтеграції України розвиток вищої професійної освіти в державі має забезпечити якість фахової підготовки, що робить актуальною орієнтацією ЗВО на здатність їх випускників до практичної реалізації надбаних компетенцій.
ФММТ: https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/fakulteti/fakultet-mitnoyi-spravi-materialiv-ta-tehnologiy
Кафедра ТЛП: https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-tekhnolohiy-lehkoyi-promyslovosti; https://www.facebook.com/profile.php?id=100085956767311
ТзОВ «Пелта»: https://pelta.com.ua/uk/p/22-kompyuterna-vyshyvka/