Перейти до основного вмісту

7 листопада, студенти ІІ курсу спеціальності "Технології легкої промисловості" виконували практичні заняття з освітньої компоненти «Квалітологія виробів» у виробничих умовах ПрАТ «Едельвіка».

заняттязаняттязаняттязаняття

У випробувальній лабораторії студентів ознайомили із переліком сучасної діючої нормативної документації виробництва, яку застосовують для досліджень якості виготовлених текстильних матеріалів.

заняття

заняттязаняття

Надана інформація була дуже важливою для майбутніх фахівців галузі, як закріплення матеріалу з практичних занять на тему: «Вивчення нормативної документації швейної і текстильної промисловості» (ПЗ №1), «Вивчення нормативної документації щодо оцінки, контролю та збереження якості тканини» (ПЗ №3), «Дослідження нормативної документації щодо асортименту сортності тканин» (ПЗ№4) та «Дослідження нормативної документації щодо дефектів текстильних матеріалів та швейних виробів» (ПЗ№5).

Дослідження фізико-механічних показників якості текстильних матеріалів, що передбачено Практичним заняттям №2 «Вивчення вимог до швейних виробів і дослідження показників якості текстильних матеріалів та швейних виробів» з дисципліни «Квалітологія виробів» виконувалися студентами під чітким керівництвом головного технолога Ольги Остапчук та інженера Лідії Парамуд.

заняттязаняття

Згідно стандартів та регламентованої методики студентами, під керівництвом Ольги Володимирівни та Лідії Юріївни були здійснені такі випробування тканини на фізико-механічні показники:

  • визначення довжини тканини та робочої ширини до лінії кромки (ДСТУ EN 1773:2009 «Матеріали текстильні. Тканини. Визначення довжини й ширини» (EN 1773:1996, IDТ));
  • визначення погонного метра тканини (ДСТУ ГОСТ 29298:2008 «Тканини бавовняні і змішані побутові. Загальні технічні умови»);
  • визначення поверхневої густини тканини (ДСТУ EN 12127:2009 Матеріали текстильні. Тканини. Визначення маси на одиницю площі з використанням малих проб (EN 12127:1997,IDT));
  • визначення повітропроникності (ДСТУ ISO 9237:2006 «Текстиль. Тканини. Визначення повітропроникності»);
  • розривальне зусилля (навантаження) та видовження на момент розірвання (ДСТУ EN ISO 13934-1:2018 «Текстиль. Розривні властивості тканин. Частина 1. Визначення максимального зусилля та видовження за максимального зусилля методом прямокутного шматка»);
  • зміна лінійних розмірів після прання ДСТУ EN ISO 13688:2016, ДСТУ ISO 5077-2001, ДСТУ ISO 6330-2001).

Текстильна тканина, що піддавалась лабораторним випробуванням виготовлена на виробництві згідно встановлених вимог ДСТУ ГОСТ 29298:2008 «Тканини бавовняні і змішані побутові. Загальні технічні умови». Під час випробувань використовувалось необхідне обладнання, дотримуючись правил техніки безпеки. 

заняттязаняття

Після ряду випробувань по всіх характеристиках, отримані дані показників були узагальнені та сформовані висновки. Підтверджена висока якість виготовленої тканини, а за показниками фізико-механічних характеристик, які відповідають встановленим вимогам обговорено її можливі напрямки функціонального призначення.

заняття

заняттязаняттязаняття

Під час практичного заняття у виробничих умовах студенти отримали повноцінний професійний алгоритм здійснення оцінки якості текстильних матеріалів та сировини, практичні навички від високваліфікованих фахівців виробництва та фаховий досвід роботи в галузі.

заняття

Щиро дякуємо голові правління ПрАТ «Едельвіка» Юрію Переходько за можливість набувати професійні навички у реальних виробничих умовах, головному технологу  Ользі Остапчук та інженеру Лідії Парамуд за проведення високопрофесійної методичної оцінки якості текстильних матеріалів з можливістю «занурити» студентів у реальні умови роботи сучасного підприємства!

Факультет митної справи, матеріалів та технологій: https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/fakulteti/fakultet-mitnoyi-spravi-materialiv-ta-tehnologiy

Кафедра технологій легкої промисловості:  https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-tekhnolohiy-lehkoyi-promyslovosti

ПрАТ «Едельвіка»: https://edelvika.com/