У Луцькому національному технічному університеті відбулося відкриття І Всеукраїнських змагань з робототехніки "RoboTrack Challenge". Змагання, ініційовані ще у 2022 році як обласні, набули національного масштабу завдяки успішному розвитку та підтримці національного центру Малої академії наук України, який став їхнім головним організатором.
На заході були присутні почесні гості: президент МАН академік Станіслав Довгий, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, директор департаменту молоді та спорту Володимир Захожий, голова правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, депутат Волинської обласної ради та директора Княгининівського ліцею Волинської обласної ради Ольга Омелько, директор обласного наукового ліцею Ірина Лозовська, директор Центру позашкільної освіти Оксана Філіпчук, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк, а також ректор ЛНТУ Ірина Вахович.
Ректор ЛНТУ Ірина Вахович привітала учасників теплими словами: "Слава Україні! Неймовірно рада бачити вас усіх тут, з усіх куточків України! Ви унікальні! Приємно бачити таку талановиту молодь у нашому університеті, і сподіваюсь, що вам буде комфортно у Луцьку, на Волині, Відчуйте нашу філософію і світогляд. Ми вдячні за можливість працювати та досягати відмінних результатів разом з Вами!".
Змагання зібрали 67 учасників із різних куточків України: Київської, Сумської, Полтавської, Хмельницької, Черкаської, Тернопільської, Одеської та Волинської областей.
Учасники змагаються за звання абсолютного переможця у двох основних номінаціях:
- ROBO-SUMO – змагання, де учасники мають розвивати робота, здатного найефективніше виштовхувати робота-суперника за межі поля за обмежений час.
Номінація поділена на категорії:
-Дистанційно керовані роботи , якими учасники керують за допомогою мобільного телефону або пульта.
-Автономні роботи , які діють заздалегідь написаною програмою.
- РОВО-SLALOM– завдання, в якому учасники мають створити робота, здатного якнайшвидше проїхати по заданій траєкторії, позначеній чорною лінією. Робот має бути автономним і керуватися лише програмою.
На знак вдячності та підтримки організатори підготували для учасників символічні подарунки, створивши дружню атмосферу для молодих талантів з робототехніки.