Перейти до основного вмісту

«Він жив і дихав Україною»: у Луцькому НТУ вшанували пам’ять Великого Кобзаря

Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,

бо ти для мене – совість і закон.

Прости, що я дрібницями тривожу
твій вічний, твій глибокий сон.

А може, це не зовсім і дрібниця,
Ти ж бачиш сам, які складні часи:
Великі струси. Перелом традицій.
Переосмислення краси.

І вічний рух – у всесвіті, у світі.
Лише могила з місця – ані руш…
О
, скільки стало в нашому столітті
скалічених і безнадійних душ!

Ліна Костенко. Кобзареві!

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим і неповторним. В особі Тараса Шевченка, український народ ніби об’єднав найкращі сили і обрав його співцем своєї істричної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі і надзвичайного таланту, що здобула світову славу. Як весна оновлює природу, так поезія великого Тараса Григоровича Шевченка оновлює наші душі, закликає бути чесними, милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

У бібліотеці Луцького національного технічного університету відбувся літературний захід до 206-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

Взяв участь у заході ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він наголосив, що Тарас Шевченко – приклад справжнього українця, шану до якого необхідно передавати від покоління до покоління і любити рідну державу так, як любив її Великий Кобзар.

«Тарас Шевченко - це не просто геніальна особистість, це приклад справжнього українця, який багато чим схожий на нас з вами. Саме Шевченко своєю працею, творчістю і відношенням до рідної держави зміг довести, що вона завжди буде, а її народ заслуговує кращого життя, поваги та нових можливостей», - звернувся ректор до студентства.

Ректор додав, що два роки тому, побувавши у Каневі, був вражений величчю національної локації і отримав неймовірний енергетичний заряд від тих місць, де Шевченко родився, ріс, творив та був похований.

«Ця геніальна людина пішла в інші світи у 48 років і це змушує задуматися: що у свої роки ми встигли зробити, який вклад внести. Тому бажаю, щоб ви були свідомі, розуміли, що треба йти вперід, змінювати світ і змінювати себе, бо кожен з вас по своєму геніальний. Головне, щоб ви цього хотіли», - наголосив Петро Савчук.

Своєю чергою, доцент кафедри української тат іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва презентувала власне дослідження про життєвий і творчий шлях, який прожив Тарас Шевченко у засланні.

Згодом присутні заслухали поезії Т.Г. Шевченка, у виконанні студентів Технічного коледжу Луцького НТУ, а також музичні композиції від фольклорно-народного ансамблю «Намисто».

Особливої уваги залу набула декламація вірша «Садок вишневий коло хати», яку виконав студент факультету архітектури, будівництва і дизайну Франсішку Ногейра Канза.

Насамкінець, студенти зачитали власні твори про Тараса Шевченка, ознайомилися із його художнім надбаннями, декламували вірші Кобзаря іноземними мовами та взяли участь у вікторині, пов’язаній із життям і творчістю Т.Г.Шевченка.

Натомість, бібліотекарі Луцького НТУ презентували до огляду присутніх книжкову виставку «Велике слово Кобзаря», на якій представлені книги та періодичні видання про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк.

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1496524660501579