З 2 по 6 грудня 2024 року декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук і професор кафедри цифрових освітніх технологій Ольга Гулай Луцького національного технічного університету разом з іншими представниками академічної спільноти України (Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» та Сумського державного університету) взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності Digital Staff Week, що організував Технічний університет Фрайберзька гірнича академія (нім. Technische Universität Bergakademie Freiberg, TUBAF), Німеччина, за програмою Еразмус+. Ця програма надала чудову можливість для професійного розвитку, обміну досвідом та поглиблення міжнародної співпраці.
Тиждень розпочався із знайомства з координаторами Erasmus у Міжнародному центрі TUBAF та з іншими учасниками програми. Програма мобільності була надзвичайно насиченою:
- Тренінги з дизайну та впровадження мікрокредитів — актуальної теми для сучасної освіти. Ми обговорювали, як адаптувати мікрокредити для потреб студентів різних спеціальностей; ділилися ідеями щодо цифрових платформ, які сприяють їхньому ефективному впровадженню; вивчали приклади успішного впровадження мікрокредитів у різних університетах Європи, зокрема Університету Аалто у Фінляндії.
- Індивідуальні зустрічі з колегами з університету, під час яких обговорювали можливості та перспективи для спільних досліджень та Twinning-процесів.
- Візит до Terra Mineralia — унікального музею із найширшою колекцією мінералів у Європі, що справив незабутнє враження і вразив унікальністю експонатів та сучасним підходом до презентації наукового матеріалу.
- Екскурсія до шахти Reiche Zeche, яка дала змогу ближче познайомитися з історією гірничої справи у Фрайберзі. Ми спустилися в одну з історичних шахт регіону на глибину 147 м.
Останній день був присвячений зустрічі з Digital Team університету, де ми обговорили підсумки тижня. Учасники надали свої відгуки щодо програми та поділилися ідеями для майбутніх ініціатив.
Окрім офіційної програми, особливо цінними стали неформальні моменти, де панувала передріздвяна атмосфера: спільні обіди, екскурсії кампусом та обмін ідеями з колегами з різних університетів. Навіть, святковий настрій в один з таких обідніх перерв дарували всім охочим поїсти в їдальні адміністрація академії на чолі з ректором.
TUBAF вразив своєю інфраструктурою, високим рівнем організації заходу та гостинністю. Цей візит став не лише джерелом професійного натхнення, а й відкрив нові горизонти для розвитку співпраці між нашими університетами.
Щиро дякуємо організаторам за високий рівень організації, гостинність та теплу атмосферу. Сподіваємось на подальшу співпрацю з TUBAF!
Галина Герасимчук та Ольга Гулай