Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті доцент кафедри економіки Петро Косінський став одним із переможців Конкурсу на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених. Його наукова діяльність, спрямована на дослідження актуальних питань регіональної економіки, заслуговує на особливу увагу. В цьому інтерв'ю Петро поділився разом з нами своїми думками про здобутки, викликами та планами на майбутнє, отож переглядайте далі:

інтерв'ю

- Петро Миколайович, вітаємо з Вашою перемогою в Конкурсі на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених! Що ця подія означає для Вас?

“Цьогоріч, скориставшись можливістю подати свою кандидатуру на Конкурс на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених, мені випав надзвичайний шанс та честь опинитися в списку переможців й отримати грант, що, сподіваюсь, буде важливою підтримкою у досягненні моїх цілей та стане вагомим стимулом на шляху наукового розвитку.

Для мене ця подія має особливе значення, адже подавався на конкурс я не вперше, і такий результат подій став лише підтвердженням того, що наполеглива праця й віра в те, чим ти займаєшся, приносять свої результати, а також відкривають нові перспективи.”

- Що спонукало Вас обрати саме цей напрямок дослідження?

“Основними напрямками моїх досліджень залишаються: дослідження процесів регіональної економіки в умовах ринкової трансформації, забезпечення сталого розвитку економіки регіону, стимулювання комплексної переробки природних ресурсів у регіоні.

Вважаю, результати дослідження у цих напрямках, є важливими для теорії та методології управління національним господарством, регіональною економікою та економікою природокористування, адже спрямовані, перш за все, на розвиток переробної промисловості, раціональне використання природно-ресурсного потенціалу і вносять вагому концептуальну та практичну цінність у ці сфери, що особливо актуально як сьогодні, так і в період післявоєнного відновлення та розвитку нашої держави”.

інтерв'ю

- Які труднощі довелося долали на шляху до успіху?

“Особливих труднощів не було, проте робота над здобуттям грантів за наукові здобутки, потребує підвищення інтенсивності наукової роботи, що ставить на другий план інші справи й обов’язки, зокрема менше часу приділяється сім’ї, дітям та іншим аспектам життя.

З іншої сторони такі обставини, ніби загартовують – допомагають удосконалювати свої навички, правильно розставляти пріоритети, роблять тебе наполегливішим та сильнішим. Крім того, коли основним критерієм конкурсу є наукові досягнення – приходить усвідомлення того, що твою діяльність визнають і цінують, від чого стає не лише приємно, але й з’являється натхнення для подальшого розвитку”.

- Які плани на майбутнє пов’язані з Вашою науковою діяльністю? Як Ви бачите розвиток Вашої кар’єри?

“Зараз такий час, що важко щось спланувати на майбутнє. Однак, чітко можу сказати, що не зупинятимусь на досягнутому, далі проводитиму дослідження у вибраних мною напрямках. Мені це цікаво, а тому хочу, щоб отримані мною результати наукових досліджень мали практичну цінність і сприяли розвитку науки. Також сподіваюсь, що в майбутньому це принесе певну користь нашому суспільству.

Що ж стосується розвитку своєї кар’єри, то намагатимусь прикладати якомога більше зусиль для вдосконалення особистих та професійних якостей науковця. Впевнений, що це допоможе у підкоренні нових вершин”.

інтерв'ю

- Яку роль відіграла Рада молодих вчених у Вашому професійному зростанні?

“Я вважаю, що Рада молодих вчених зайняла дуже важливу роль у моєму професійному зростанні, адже стала для мене не лише платформою для обміну ідеями та досвідом, але й джерелом натхнення і підтримки. Для мене, участь у РМВ, насамперед, – це відчутна підтримка наукової спільноти ЛНТУ, що, вважаю, має винятковий вплив на подальший успіх у розвитку молодого вченого, а також формує певну основу для впевненості у своїх силах і бажання розвиватися далі. Ще однією, дуже важливою можливістю, що надала РМВ стало розширення наукових контактів й обміну досвідом з науковцями із інших сфер.

РМВ всіляко підтримувала і мотивувала мене подавати документи на Конкурс цього року також. Тож те, що я у опинився у списку молодих вчених, яким призначено стипендії та продовжено виплату стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених, це і заслуга РМВ ЛНТУ. Цим самим хочу підкреслити, що успіх у науковій діяльності – це не лише особисті зусилля, але й результат співпраці з мотивованими й талановитими колегами”.

інтерв'ю

- Які поради Ви б дали молодим людям, які тільки починають свій науковий шлях?

“Свого часу, мені, як вченому-початківцю, теж давали багато цінних порад до яких я прислухався, тож мабуть нічого нового вигадувати не буду. Виділю лише, на мою думку, найцінніші з них:

  1. Для молодого вченого, який тільки починає свій науковий шлях я хотів би порекомендувати, не зважаючи на свої амбіції та переконання, не боятися і намагатися працювати в команді, адже спільні зусилля часто дають кращі результати, а тому й вищі шанси на успіх. Не потрібно боятися звертатись за допомогою до інших вчених, адже часто навіть найкращі ідеї потребують підтримки, поради та вдосконалення.
  2. Зважаючи на те, що наука не стоїть на місці, а науковий світ постійно змінюється, потрібно не обмежувати себе, а розвиватися в різних напрямках, експериментувати й шукати нові можливості для досліджень. Але разом із тим, не забувайте про інтерес до того, що досліджуєте, адже це допомагає долати труднощі та залишитися мотивованим навіть у важкі моменти.
  3. І саме найважливіше – будьте терплячими і нічого не бійтеся. Річ у тому, що наукова діяльність – це важкий процес, який потребує багато часу, наполегливості та відданості. Слід розуміти, що не завжди успіх й визнання приходять швидко. Шлях вченого – це довгострокова перспектива, де маленькі кроки часто призводять до великих досягнень. Дякую!".
інтерв'ю