Перейти до основного вмісту

23 квітня 2025 року кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Луцького національного технічного університету провела тематично-інтерактивний захід у Комунальному закладі загальної середньої освіти «Луцька гімназія №19 Луцької міської ради». 

Захід організовано за ініціативи Луцької гімназії №19 з метою провести спільний захід, присвячений поєднанню технічної освіти з елементами національно-патріотичного виховання. Основна мета заходу — сприяти формуванню в учнівської молоді національно-патріотичних цінностей шляхом ознайомлення з інноваційними технологіями та спеціальністю «Системи керування безпілотними апаратами», що є складовою частиною освітньої траєкторії ЛНТУ.

лнтулнту

Зустріч відбулася в стінах «Луцька гімназія №19 Луцької міської ради», яка об’єднала: педагогічний колектив гімназії — директора школи Анжели Масиник, заступників директорів з виховної роботи Юлії Власюк, Валентини Куран, заступника директора з навчально-виховної роботи Світлани Власюк та вчителя географії Світлани Сацик; учнів 6-9-х класів та  їх керівників; представників кафедри АКІТ ЛНТУ: керівника гуртка «Технології IoT» — Віктора Сацик, студенти: Олександр Осіюк, Ілля Шепетько (СКБА-11) та Павло Сосницький (АВс-11).

лнтулнту

Захід розпочався з короткого знайомства та презентації діяльності гуртка «Технології IoT» ЛНТУ, а також спеціальності «Системи керування безпілотними апаратами» — напряму, що поєднує ІТ, мехатроніку, електроніку та інженерію,  яка вже зараз готує фахівців для оборонної, цивільної та ІТ-сфер.

лнту

Учням розповіли, як сучасні технології пов’язані з обороноздатністю країни, чому важливо вже зі школи розвивати інженерне мислення та як технічна освіта може йти поруч із патріотичним вихованням. Крім того у ході зустрічі учні дізналися про роль сучасних дронів у цивільному та оборонному секторах, а також як ці технології можуть бути засобом патріотичного виховання — не через гасла, а через корисні дії, відповідальність і практичне вміння.

Команда ЛНТУ провела майстер-клас з основ пілотування, пояснила принципи керування, стабілізації та застосування безпілотників у різних сферах. Найбільш інтерактивною частиною став справжній «бета-квест» з пілотування безпілотників». Це був не просто майстер-клас, а справжнє тестове випробування, в якому кожен охочий спробував керувати дроном у реальному просторі, пройти віртуальний симулятор Liftoff, що імітує реальні умови польоту та зрозуміти, як працюють сенсори, стабілізація та GPS-навігація. Такі активності допомогли перетворити звичайну зустріч у динамічну технологічну гру з елементами виклику й відкриттів.

лнтулнтулнту

У результаті проведеного заходу учні отримали нові знання про технології, пов’язані з БПЛА, багато  хто виявив зацікавленість у навчанні за технічними спеціальностями ЛНТУ, зокрема захід заклав основу для подальшої співпраці між університетом і закладами середньої освіти в напрямку розвитку STEAM-освіти. Такі зустрічі — це більше, ніж просто урок чи майстер-клас. Це живий діалог між старшими та молодшими поколіннями технарів, обмін енергією, інтересами та, без перебільшення, — внесок у майбутнє сильної, освіченої та незалежної України.

лнту

Доцент кафедри автоматизації та 
комп’ютерно-інтегрованих
технологій ЛНТУ, к.с-г.н. 
Віктор Сацик