Перейти до основного вмісту

Історію ЛНТУ формували люди, які наполегливо працювали над розбудовою потужного освітнього і наукового осередку на Волині. Сьогодні до розвитку ЛНТУ активно долучається молоде покоління, свідомі студенти та аспіранти, які точно знають, у якому напрямку рухаються, для чого здобувають вищу освіту і часто обирають науковий шлях.

Не секрет, що наука з роками почала втрачати популярність серед молоді, утім науковці Луцького НТУ готові розвіяти міфи та упередження стосовно того, що ця сфера діяльності може бути не цікавою чи не перспективною. ЛНТУ почав активну фазу рішучих змін, розвитку та зростання, а тому і когорта молодих науковців університету відкриває власну завісу своєї професійної сцени і готова показати, хто сьогодні робить науку!

У рамках інформаційного проекту «Молоді вчені ЛНТУ», про розвиток інформаційних технологій, тенденції ІТ-галузі, подолання ліні та мотивацію до розвитку розповідає член Наукового  товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених  ЛНТУ Юрій Лук’янчук.

молоді вчені

-Який Ваш вчений ступінь та посада в ЛНТУ?

- Я кандидат технічних наук, старший викладач кафедри «Комп’ютерні науки».

-Кожен науковець має свій напрямок, науковий інтерес. У чому полягають Ваші дослідження?

-Мій напрям - моделювання технологічних процесів із використанням інноваційних технологій та застосуванням алгоритмів машинного навчання.  Дослідження полягають у поєднанні науки та виробництва, а саме: дослідження, аналіз та розвиток сучасного виробництва із використанням адитивних технологій та процесів штучного інтелекту.

-Чим особливий та унікальний цей напрямок?

-Із розвитком сучасних інформаційних технологій виникає потреба у застосуванні інноваційних технологій, що спрямовані на розвиток виробництва, навчального процесу та суспільства в цілому. Тому необхідно постійно вдосконалювати свої навички та аналізувати сучасні тенденції розвитку ІТ-галузі.

-Де застосовується ця галузь у повсякденному житті і які переваги має?

-На сьогоднішній день застосування машинного навчання відбувається практично у всіх сферах людської діяльності та, переважно, закордоном. В Україні, на жаль, лише зароджується відповідний напрям. Найпростіші приклади такого виробництва у нас можна зустріти лише на великих підприємствах, які розуміють переваги застосування інноваційних технологій.

-Якими рисами необхідно володіти перспективному науковцеві?

-Популяризація науки в Україні лише набирає обертів та розпочалась відносно недавно. Сучасний науковець має багато можливостей для власного розвитку та досліджень. ГОЛОВНЕ – НЕ ЛІНУВАТИСЬ!!! та знаходити шляхи використання своїх знань та вдосконалювати навички. Тому основною рисою, якою повинен володіти науковець це - наполегливість та віра у свої сили, а фінансування для майбутніх досліджень можна знайти, як в Україні, так і закордоном.

-Як зацікавити молодь наукою, чи перспективна ця діяльність?

-Сучасна молодь слідкує за новими тенденціями та хоче швидких результатів у найкоротші терміни. Нажаль, це неможливо на сьогоднішній день, бо наука потребує глибокого аналізу та проведення нескінченої кількості експериментів. Проте, існує можливість розвитку та впровадження ідей через різного роду STARTUP проекти, які можуть фінансуватись різноманітними венчурни фондами. На кафедрі «Комп’ютерні науки» ми розвиваємо цей напрямок та проводимо конкурси, а також залучаємо до навчального процесу роботодавців, щоб заохотити молодь до інновацій.

-На вашу думку, який він – сучасний науковець?

-Сучасний науковець повинен постійно розвивати HARDSKILLS та вдосконалювати свої SOFTSKILLS, а також бути самокритичним та бути вмотивованим.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції