Наші люди – всюди і ЛНТУ впевнено підтверджує це! Ми сприяємо тому, аби наші студенти та викладачі відкривали для себе нові можливості, розвивали професійні навички і пізнавали світ. Саме тому, пропонуємо цілий спектр цікавих програм мобільності та стажувань.

Особливо приємно відзначити, що незважаючи на складну ситуацію із пандемією Covid-19, 20 студентів та викладачів ЛНТУ перебувають у 5-ти країнах світу, дехто з них уже повернувся із-за кордону, але усі готові розповідати про участь у міжнародних програмах в серії інтерв’ю.

Сьогодні враженнями від семестрового навчання у Польщі ділиться студент спеціальності «Архітектура і містобудування» Юрій Зубчик.

мобільність

-Розкажи, де саме ти зараз перебуваєш на навчанні?

-Зараз я перебуваю в Politechnika Lubelska в Польщі.

-В рамках якої програми відбулась поїздка і які її особливості?

-Ця програма передбачає обмін. Суть її у тому, щоб заохочувати студентів навчатись за межами України і в подальшому планувати навчання за кордоном.

-Які у тебе умови проживання і перебування за кордоном?

-Проживаю я в академувку (назва гуртожитка) ДС4. Умови перебування та проживання дуже хороші.

мобільність

-У чому полягають особливості навчання в Польщі, чим відрізняється освітній процес?

-Беручи до уваги той факт, що Польща і Україна є країнами-сусідами, все ж освітні процеси суттєво відрізняються, як ставленням до  студентів, незалежно від раси чи вікових категорій, так і структурою навчання. Politechnika Lubelska забезпечує якісний і чіткий виклад інформації, яка є не тільки повчальною для нашої спеціальності, а й корисною у побутовому використанні; обмін студентами із країнами Європи; сучасні методи викладання; повага від викладачів; електронний кабінет, де є вся необхідна інформація (розклад занять, журнал балів, заліки та іспити); розуміння, відкритість та чесність перед студентами, що істотно впливає на успішність навчання.

-Які найяскравіші моменти залишаться в пам’яті від навчання в університеті Польщі?

-Я обожнюю нові знайомства із цікавими людьми, де набуваєш досвіду та позитивних емоцій. Тому ця можливість для мене була надзвичайною. Перший період навчання був дуже незвичний, адже це нові звички, зміна звичного розпорядку та загалом, життя набирає нових обертів. Дуже багато знайомств з різними людьми із багатьох країн.

-Які складаються відносини із тамтешніми студентами? Чим відрізняються від українських студентів і чи більше вони мотивовані до навчання, порівняно із нашими?

-Студенти тут відкриті, чуйні та готові завжди йти на контакт, тому проблеми зі знайомством та в подальшому спілкуванні не було. Не можу порівнювати студентів Польщі та України, адже люди, які обрали спеціальність і продовжили навчання за фахом, уже мають певні цілі та мотивовані їхнім здійсненням. Як на мене, мотивація не залежить від України чи Польщі, бо в двох цих країнах є сприятливі можливості для самореалізації. Тут більше можливостей в сфері знаходження професії за спеціальністю.

-Чи існують відмінності між нашими та польськими викладачами і підходами до студента в цілому?

-Найперше, що привернуло мою увагу, це - молодий вік викладачів із сучасним методом викладання. Такі викладачі часто пропонують цікаві варіанти навчання. Порівняно із українськими викладачами, у польських є величезна повага та розуміння, з ними можна подискутувати на значущі та цінні теми. Викладачі тут дуже хороші, можна поспілкуватись, щось запитати цікаве щодо професії.

Навчання тут дуже відрізняється від українського. В цьому закладі набагато важче навчатись, проте тут дуже цікаво. Мій WydziałArchitektury i Budownictwa реконструйований і виглядає сучасно та красиво. Мені подобається підхід викладачів до студентів, тут багато завдань потрібно робити в командах або групах. Багато проеків робляться у групах.

-Як проводите ваше дозвілля?

-У вільний час можна гуляти містом, тут багато будинків реконструйовані і виглядають дуже красиво, особливо ввечері. Також тут можна записатись на різні секції типу: волейбол, баскетбол, плавання, флорбол та інші. Можна подорожувати Польщею, з легетемацією (студентським квитком) є різноманітні знижки, подорожування потягом на -50% дешевше та багато інших переваг.

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатись до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Якщо хочеш змінювати своє життя, то потрібно спробувати. Вражень та емоцій буде дуже багато. Розумію, буде важкувато, але як без цього?! Звичайно, це вибір кожного, але я не прогадав, коли долучився до цієї програми. Перед вами відкривається багато привабливих можливостей. Я бажаю українській молоді більше ризику, розкутості, знань та натхнення на нові звершення. Ну а Польща завжди чекає на перспективних студентів.

Знай, кожен має шанс змінити своє життя, хоча б трішки!

-Які твої плани та перспективи на майбутнє?

-Плани великі, масштабні, потрібно рухатись та розвиватись, для того, щоб чогось добитися - треба працювати. Далі – більше!

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції