Якість освіти та її моніторинг – невід’ємна складова освітнього процесу у Луцькому національному технічному університеті.

В університеті працює відділ забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації, що організовує та спрямовує роботу усіх учасників освітнього процесу; напрацьовує нормативну базу, яка відповідає існуючим вимогам МОН та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; координує роботу комісій з якості освіти на факультетах та координаторів на кафедрах.

На факультеті аграрних технологій та екології постійно працює комісія з якості освіти, до складу якої залучені представники всіх учасників освітнього процесу.

Академічна доброчесність є основою навчальної, наукової та виховної роботи в університеті і на кафедрі екології.

Формування у здобувачів знання та розуміння засад і принципів академічної доброчесності відбувається в процесі розповідей викладачів на заняттях, участі студентів у тематичних семінарах і тренінгах, які проводять співробітники відділу забезпечення якості освітнього процесу, знайомства з відповідними навчально-методичними виданнями.

Окремо поняття та принципи академічної доброчесності висвітлені у навчально-методичних вказівках до виконання курсових та кваліфікаційних робіт (проектів).

На кафедрі екології проводиться перевірка на наявність плагіату студентських наукових, курсових, кваліфікаційних робіт.

Курсові та наукові роботи перевіряються викладачем та здобувачем, із залученням наявних і доступних програм для такої перевірки.

Кваліфікаційні роботи бакалавра та магістра перевіряються на наявність плагіату уніфіковано, з використанням програми Unicheck, на основі укладеного ЗВО з компанією договору.