Перейти до основного вмісту

19 травня 2022 року кафедрою цивільної безпеки було проведено громадське обговорення освітніх програм підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня зі спеціальності «Цивільна безпека».

На захід були запрошені наші стейкхолдери – роботодавці та випускники. Серед запрошених: Катерина Гуляр, в. о. начальника відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Волинській області, випускниця ОП; Роман Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості; Лілія Богданович, в.о. начальника обласного методичного кабінету (БЖД населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Волинській області; Кузьма Іванов, технічний інспектор праці Федерації профспілок Волинської області; Дмитро Іванчишин, керівник служби промислової безпеки та охорони праці групи компаній ТМ «ВІЛІЯ»; Юлія Загорійчук, молодший інженер з охорони праці та навколишнього середовища ПрАТ «Волиньхолдінг», випускниця ОП; Михайло Клименко, інженер з охорони праці ТзОВ «Даліс Аутомотів Груп», випускник ОП; Катерина Романець, випускниця ОП.

обговорення

 

обговорення2

 

Гарант освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня Валентина Федорчук-Мороз та гарант освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня Микола Рудинець ознайомили присутніх зі змінами, що були внесені до освітніх програм у зв’язку зі змінами до стандартів вищої освіти згідно з наказом № 26 Міністерства освіти і науки України від 13.01.2022 р. Також вони розповіли про те, як зміняться освітні компоненти та практична підготовка здобувачів освіти  у 2022-2023 н.р.

 

обговорення

 

обговорення

 

Роман Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості, у своєму виступі наголосив, що протягом 2021 року у Волинській області було 49 вакансії інженера з охорони праці, а в цьому році, незважаючи на воєнний стан – 15. Це свідчить про те, що підприємства області потребують фахівців з цивільної безпеки. Катерина Гуляр, в. о. начальника відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Волинській області відмітила, що більшість роботодавців хочуть залучати до роботи кваліфікованих фахівців, які б володіли професійними компетентностями з охорони праці та достеменно орієнтувалися в нюансах сучасного виробництва. Лілія Богданович, в.о. начальника обласного методичного кабінету (БЖД населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Волинській області, у зв’язку із сучасними реаліями акцентувала увагу на рекомендації включити до освітніх програм здобувачів вищої освіти дисципліну «Цивільний захист».

 

обговорення

 

обговорення

 

обговорення

 

Інші виступаючі схвалили перелік освітніх компонентів освітніх програм, зокрема відмітили необхідність вивчення дисциплін «Засоби захисту працівників», «Радіаційний, біологічний та хімічний захист», «Державний нагляд за охороною праці, пожежною та техногенною безпекою», «Управління проектами в цивільній безпеці» та ін. Вони відзначили, що освітні програми першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня зі спеціальності «Цивільна безпека» є актуальними, особливо в умовах відбудови економіки держави.

Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам за цінні поради, розуміння і співпрацю!

Валентина ФЕДОРЧУК-МОРОЗ, завідувач кафедри цивільної безпеки