Здобувачі ОП "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" факультету архітектури будівництва та дизайну відвідали цикл екскурсій заводом Kronospan, що на Рівненщині. Це підприємство - лідер-гігант з виробництва деревостружкових плит, ламінованих ДСП, орієнтовно-стружкових плит та стільниць, який тримається в топах на ринку вже більше 19 років і має майже мільярдні інвестиції.

фото

Обов'язковим пунктом перед подорожжю в світ інновацій та прогресу був інструктаж з охорони праці від Ляшенко Світлани - начальниці відділу ОП та НС, яка ознайомила студентів з суворими правилами поводження на підриємстві. Ввібравши уніформу та каски, вирушили на екскурсію.
Технічний директор підприємства - Іванів Ігор похизувався високотехнологічним сучасним обладнанням: двома лініями ламінування ДСП, лінією з виробництва сирої ДСП та лінією з виробництва ОСП Kronospan, яка нині знаходиться в інвестиційній фазі.
"У планах підприємства збільшення обсягів виробництва та освоєння нових видів продукції для задоволення попиту на деревостружкові матеріали на ринках України та інших країн." - ділиться Ігор Іванів.

фотофотофото

Здобувачі були вражені масштабами підприємства та справжньою вишенькою на торті стала його система електропостачання, котра включає в себе головну понижувальну підстанцію 110/10 кВ, розподільні пункти 10 кВ цехові трансформаторні підстанції 10/0,4 кВ. Особливої уваги заслуговує система резервування, яка  має 7 електричних генераторів з газовими двигунами потужністю 1,5  МВт з напругою генерування 6 кВ та перехідну підвищувальну підстанцію  6/10 кВ. Для окремих, особливо відповідальних  виробництв передбачено резервну дизельну електростанцію відповідної потужності. "Kronospan не припиняє залучати нових інвесторів в Україну, - розповідає головний енергетик підприємства - Горковчук Денис - головний енергетик підприємства, - для цього ми створеннюємо логістичні хаби, меблевий кластер та налагоджуємо співпрацю з виробниками меблів."

фотофото

Важливо зауважити, що  монтаж і налагодження електробладнання системи електропостачання виконували професіонали луцького підприємства ТОВ "Електросервіс", використовуючи комплектні вироби власного виробництва, зокрема комірки КРУЕС-10 з вакуумними вимикачами.

ТОВ "Кроноспан" радо чекає фахівців-електроенергетиків для проходження практики з переспективою майбутнього працевлаштування. Нині на стадії обговорення заключення договору про співпрацю між ЛНТУ та підприємством.

фотофотофотофотофото