Перейти до основного вмісту

На базі Луцького національного технічного університету дійшла свого завершення Міжнародна конференція у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».

Впродовж двох днів поспіль в одному колі однодумців гуртувалися представники влади, науковці, очільники різносторонніх департаментів та управлінь як із боку України, так і з числа партнерів із Польщі. Основна тема зустрічі: «Капіталізація ефектів проектів, реалізованих на польсько-українському прикордонні у фінансовій перспективі ЄС 2014-2020».

Конференція Конференція Конференція Конференція


Нині учасники конференції обговорили результати кількаденної роботи. Підсумував виступи спікерів, основні меседжі учасників, отримані кейси та напрацьовані перспективи координатор заходу, учасник команди експертів Представництва Програми у Львові Василь Хім’як.

Конференція Конференція Конференція


Своєю чергою, подякувала за міжнародну співпрацю, за взаємодію у відкритих можливостях та спільні напрацювання, спрямовані на розвиток, ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Щиро вдячна вам за вибір локації, за проведення потужної конференції саме в ЛНТУ, бо якщо говоримо про розвиток – говоримо й про ЛНТУ. Незалежно від викликів та зовнішніх обставин ми розвиваємося, рухаємося і не зупиняємося, у цьому наша сила та сила України. Продовжуємося рухатися вперед, в тому числі, і з підтримкою Європейського Союзу».

Конференція Конференція Конференція Конференція


Ректор здійснила коротку презентацію університету, ознайомила із факультетами та основними освітніми напрямами, розповіла про розвиток інноваційних проектів, інфраструктурні зміни, волонтерську діяльність, підготовку курсантів на військовій кафедрі та ті ключові аспекти, які є показником ефективності діяльності ЗВО та довіри вступників.

Конференція Конференція Конференція Конференція


Разом з тим, подякував за можливість зустрічі саме у Луцьку директор Центру європейських проєктів Лєшек Буллер. Він наголосив, що конференція дала можливість обмінятися досягненнями та досвідом реалізації актуальних проектів, обговорити нові перспективи та напрацювання, отримати позитивні емоції та натхнення від спілкування з однодумцями. Спікер також відзначив позитивну динаміку змін та якісних зрушень в ЛНТУ та побажав присутнім успішної реалізації усіх задумів та планів.

Конференція Конференція Конференція Конференція


Варто додати, що учасники конференції мали нагоду працювати у кількох пленарних сесіях, під час яких відбувалося обговорення основних аспектів:

  • Місцевої культурної та історичної спадщини, а також популяризації та збереження природної спадщини.
  • Доступності з точки зору вдосконалення та розвитку транспортних послуг та інфраструктури.
  • Безпеки через підтримку розвитку охорони здоров’я та соціальних послуг і вирішення спільних проблем безпеки.
  • Кордонів в розрізі ефективності та безпеки, а також покращення діяльності з управління кордонами, митних та візових процедур.
  • Гуманітарної допомоги в рамках Програми Польща-(Білорусь)-Україна, наданої Україні в умовах збройного нападу.
Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція


Крім того, учасники заходу здійснили візит у проекти PBU1/0746/16 Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна, а також PBU3/1086/20 Таємниці двох веж: просування історичної спадщини Луцька та Любліна за допомогою інноваційних технологій.

Ще один візит охоплював проєкти PBU1/0216/16 - Ефективна координація рятувальних заходів в Остроленцько-Сєдлєцькому субрегіоні та Волинській області, а також PBU1/0511/16 Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма і Луцька.

До слова, конференція включала пряму трансляцію із Польщею та виступи представників обох країн.

Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція