Перейти до основного вмісту

Уже вдруге в ЛНТУ відбувається зустріч успішних науковців зі студентами, аспірантами та колегами. Мотиваційний  захід, метою якого є надихнутися наукою і почерпнути максимум корисних порад, організований відділом аспірантури і докторантури спільно з науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ЛНТУ.

Цього разу, у ролі мотиваторів виступили: доктор технічних наук, доцент, декан факультету митної справи, матеріалів та технологій Валентина Ткачук; кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри матеріалознавства Микола Мельничук; доктор технічних наук, доцент заступник  декана ФТМІ Олександр Повстяной.

Лектори поділилися власними історіями з життя, розповіли про те, як потрапили у науку і з якими труднощами стикалися. Наукова діяльність потребує чимало часу та зусиль, а отже відбирає час проведений із родиною… Утім, каже Валентина Ткачук, ніколи не варто казати «ніколи» і намагатися знайти баланс у своїх мріях, прагненнях та наполегливій праці. Тоді ж, і успіх буде гарантованим.

«Справжній успіх, це коли про тебе говорять твої колеги, друзі, однодумці, рідні, які пишаються твоїми досягненнями і тоді десь всередині себе можна відчути, що ти чогось досягнув», - наголошує Валентина Ткачук.

Микола Мельничук додає, що успіх не має меж, адже для кожного він свій. Однак, якщо говорити про майбутніх науковців, то тут важливо використовувати усі можливості світу, аби досягнути особистого й професійного результату. Саме тому, спікер поділився інформацією щодо різноманітних міжнародних проектів та програм мобільності та закликав вивчати іноземну мову, адже це найголовніший ключ, який дозволить стати активним учасником глобального світу.

«Ваші можливості  та успіх - у ваших руках. Просто подивіться собі в руки і у вас все вдасться», - резюмує Микола Мельничук.

А наостанок своїми науковими лайфхаками поділився Олександр Повстяной. Він запропонував власні рекомендації для молодих науковців. Поради стосувалися підготовки дисертаційної роботи та її сприйняття; відношення до поразок, яких не варто боятися, бо це – досвід; важливості вивчення іноземних мов та планування власного часу і роботи.

А загалом, каже Олександр Повстяной, головне – мати почуття гумору, бо «якщо ви вмієте вдало жартувати, вам буде легше здобути прихильність аудиторії».

Учасники зустріч мали нагоду поспілкуватися у вільному форматі, поставити запитання  і просто поговорити про те, який він – успіх науковця.