Захист дипломних магістерських робіт зі спеціальності «Логістика»

24 січня 2015 року відбувся захист дипломних магістерських робіт студентами денної та заочної форми навчання спеціальності 8.03060107 «Логістика». Роботи було виконано на актуальні теми, які охоплюють проблеми логістичного менеджменту організацій, а саме: управління фінансовими потоками, удосконалення логістичної системи, оптимізація транзитного потенціалу, удосконалення збутової логістики та ін. Перевірку рівня підготовки магістрів здійснювала комісія у складі Олександра Лазорка, кандидата технічних наук, голови правління ПАТ «Укртранснафта» та кандидатів економічних наук, доцентів, викладачів кафедри економіки та підприємництва: Людмили Павлюк, Юрія Фесіни і Юлії Волинчук.

Захист робіт почався з виступу доктора економічних наук, професора, декана факультету бізнесу Луцького НТУ Тараса Божидарніка, який побажав майбутнім дипломованим магістрам успішного захисту робіт. Олександр Лазорко  привітав студентів та наголосив, що успішний студент – не той, хто «зазубрює», а той хто мислить креативно.

Під час захисту магістерських робіт лунали цікаві запитання. Наприклад, що б студенти порадили АТ «СКФ Україна» у покращенні логістичного менеджменту? Шевченко О. відповів: «Я знаю, як зробити так, щоб Ваші витрати на логістичну діяльність зменшилися». З цього було зроблено висновок про те, що «бізнес думає, не як заробити, а як зекономити». Студент Ткачук Ю. зробив пропозиції про покращення роботи митниць у Волинській області, а студентка Євченко Н. внесла доречні пропозиції щодо підвищення рентабельності власної торгової мережі та магазинів міста, куди доставляють товари ТОВ «Ковельського хлібокомбінату», зокрема було прийняте рішення про підвищення конкурентоспроможності їхньої продукції на ринку. Цікавою була робота Янчук М., яка обрала темою свого дослідження організацію логістики в сфері реалізації косметичних засобів, що здійснювалася на матеріалах ТзОВ «Тема – Волинь», оскільки ця галузь є ще не достатньо дослідженою. Студенткою був складений бізнес-план зі створення мережі органічної косметики у місті Луцьку.

Усі студенти захищали дипломні магістерські роботи на прикладі підприємств, за матеріалами яких здійснювалися дослідження. Роботи характеризуються ґрунтовним дослідженням проблем логістики, містять практичні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, спрямовані на покращення управління та підвищення ефективності господарської діяльності досліджуваних підприємств.

До захисту було допущено дипломні магістерські роботи 10 студентів. Всі роботи захищено успішно. На «відмінно» захищено 4 роботи (40 %), на «добре» – 3 роботи (30 %), на «задовільно» – 3 роботи (30%).

Результати захисту дипломних магістерських робіт свідчать про те, що рівень підготовки студентів відповідає вимогам, які стоять перед фахівцями вищої кваліфікації в сучасних умовах.

Роксолана Черевата,

асистент кафедри