Будівельні експерименти та досліди в лабораторії: День відкритих дверей на ФАБД

Учні Луцького ВПУ будівництва та архітектури навідалися у гості до «будівельників» ЛНТУ. Оскільки нині в університеті триває тиждень факультету архітектури, будівництва та дизайну, свої двері для юних гостей відкрили науковці у спеціалізованих лабораторіях.

Привітала потенційних студентів та, у перспективі колег, завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії Ольга Ужегова. Вона наголосила, що для майбутніх будівельників важливо наочно бачити як досліджувати цеглу, випробовувати на пресах бетон, як розривати арматуру, адже це ті складові, які найкраще підходять для навчального процесу і практикоорієнтованих занять молоді.

Своєю чергою, декан ФАБД Олександр Андрійчук відзначив,  що серед усіх спеціальностей, які є в ЛНТУ, однією з найбільш затребуваних є саме будівництво. Крім того, спеціальність підтримується державою, забезпечуючи найбільшою кількістю бюджетних місць для здобувачів освіти.

«Перспектив у навчанні є дуже багато, ми активно співпрацюємо з роботодавцями, які часто виступають у ролі запрошених лекторів і готові йти на зустріч молодим фахівцям. У них можна пройти виробничу практику та долучитися до дуальної освіти, що надзвичайно важливо для інженерів та будівельників. У лабораторіях виконуються чимало наукових досліджень, адже навчання - це не тільки аудиторні заняття, але й наукова і практична діяльність, вивчення сучасних матеріалів та конструкцій», - зауважує декан.

У ролі справжніх екскурсоводів будівельної справи виступили доцент кафедри БЦІ, завідувач науково-дослідної будівельної лабораторії Ярослав Панасюк та старший лаборант кафедри, заступник завлабораторії  Євген Січиокно.

Вони ознайомили молодь із діяльністю лабораторії, сучасними будівельними матеріалами та методами їх дослідження. Крім того, продемонстрували роботу відповідного обладнання, за допомогою якого у лабораторії досліджують міцнісні характеристики бетону, металу тощо.

Важливо зазначити, що лабораторія виконує чимало досліджень на замовлення будівельних компаній та організацій Луцька і Волині, тож фактично, ті новобудови, за зростанням яких ми маємо можливість спостерігати, зводяться саме завдяки експертним висновкам та дослідженням наших фахівців. Водночас, до роботи в лабораторії активно залучаються студенти, тож і учні ВПУ мали можливість ознайомитися із власною майбутньою фаховою діяльністю.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.2000252243462149