Перейти до основного вмісту

ДРУЖНІЙ ВІЗИТ ВІДОМОГО НАУКОВЦЯ

Останнім часом в Україні вводяться в дію нові нормативні документи в галузі будівництва. Так, нещодавно стали чинними «ДБН В.2.6. Конструкції будівель та споруд. Бетонні та залізобетонні конструкції. Основні положення» та «ДСТУ Б В.2.6. Бетонні та залізобетонні конструкції з важкого бетону. Правила проектування», які гармонізовані до європейських норм Eurocode 2.

В наукових колах, серед конструкторів, проектантів постійно йде активне обговорення положень нових ДБН і ДСТУ. Колектив кафедри промислового і цивільного будівництва Луцького НТУ теж не стоїть осторонь цих питань – неодноразово проводять конференції, семінари,  круглі столи. На черговий науково-практичний семінар запросили свого давнього друга – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри промислового і цивільного будівництва та інженерних споруд Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) Євгенія Бабича – одного з авторів нових нормативних документів. 

Введені в дію норми стали причиною помітних змін у методиках розрахунків на міцність нормальних перерізів згинальних елементів, а також оцінки залізобетонних конструкцій за граничними станами другої групи. Суттєво змінилися позначення фізико-механічних характеристик матеріалів та розрахункових параметрів перерізів. Викладачам вищої школи доводиться створювати методики розрахунків з урахуванням нових передумов та припущень.  Доценти кафедри промислового та цивільного будівництва Луцького НТУ, як і колеги з інших університетів, де готують фахівців будівництва, розробляють і запроваджують у навчальний процес спрощені методики на підставі використання гіпотези плоских перерізів при певних значеннях граничних деформацій бетону та арматури, використання спрощених діаграм «напруження – деформації» для бетонів та арматури, використання рівномірного розподілу напружень у бетоні стиснутої зони перерізів. 

Відкрита дискусія об’єднала викладачів усіх кафедр факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ, студентів старших курсів спеціальності ПЦБ, аспірантів та молодих вчених.

Ольга Ужегова,
завідувач кафедри ПЦБ

Фото:

1 – Євген Бабич розповідає учасникам семінару про напружено-деформівний стан згинальних залізобетонних елементів;

2 – колеги, послідовники і учні зі своїм Учителем після семінару.