ЕКСКУРСІЯ НА БУДОВУ
ЗА НОВИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ ЗВЕДЕННЯ ЖИТЛА

16 травня студентам спеціальності «Промислове та цивільне будівництво» (першого-п’ятого курсів) було проведено екскурсію на будову в с. Струмівка, де вони мали можливість ознайомитись із сучасною технологією зведення житла – так званою конструктивною системою 3D.

Це доволі нова економна 3-х шарова система, що знаходить широке застосування у будівництві та базується на використанні трьохмірних 3D-панелей заводського виготовлення. Останні складаються із пінополістирольного наповнювача товщиною від 50 до 120 мм, що розташований між двома паралельними зварними сітками з дроту та нахиленої діагональної арматури (кісців), яка пронизує наповнювач та приварюється до контурного дроту сіток з обох боків, утворюючи просторову арматурну ферму. В результаті отримуємо досить легку тримірну стержневу систему підвищеної жорсткості.

Панелі випускають шириною 1,0 – 1,2 м і довжиною, яка потрібна замовнику. На місці будівництва з них можна досить легко створити просторову конструкцію зі стін і плит. У процесі зведення будівлі панелі з обох боків покривають шаром торкрет-бетону товщиною від 40 до 60 мм (вручну чи механізованим способом). Таким чином, пінополістирол є опалубкою та основою під штукатурку. У процесі твердіння отримуємо досить міцну та теплу багатошарову конструкцію стін, перегородок і перекриттів.

Дослідження багатьох вчених, зокрема австрійських, довели високу міцність та ефективність цих конструкцій. І хоча на Волині вони почали застосовуватись зовсім недавно та не набули ще широкого поширення (це лише пятий обєкт будівництва), є всі підстави твердити про економічну альтернативу традиційним конструктивним системам.

Куратори та студенти груп БДН-11, БДН-21, БДН-31, БДН-41 та навіть магістри безперестанно запитували виконроба будівництва про технологію зведення, конструктивні характеристики, вартість та особливості мікроклімату приміщень такого житла, з цікавістю спостерігали за процесом торкретування стін, жваво обговорювали та сперечались про побачене.

Ірина Задорожнікoва, Руслан Пасічник,
Орест Пахолюк, Світлана Ротко, Олександр Чапюк,
куратори груп факультету будівництва та дизайну