«Головне бути чесним та порядним в усіх справах», - завідувач будівельної лабораторії Луцького НТУ Василь Жежерун

1 лютого завідувач міжкафедральної науково-дослідної будівельної лабораторії при кафедрі «Промислового та цивільного будівництва» факультету будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету Жежерун Василь Дмитрович відзначає ювілей – 70-річчя!

Василь Дмитрович не лише професіонал своєї справи та завидний працівник, а й порядний сім’янин, батько двох дочок та дідусь трьох онуків. Хоча сам він родом з села Журавка Черкаської області, його доля пов’язала саме з Луцьком, і саме волиняни змогли оцінити та відчути плоди роботи пана Василя. Тож, напередодні важливого святкового дня, ми вирішили поспілкуватися з цікавим співбесідником, адже чимало років праці він присвятив науці та Луцькому НТУ зокрема.

Впродовж багатьох років Василь Жежерун працював начальником будівельного управління «Промбуд-6»: «1974 року я розпочав свій шлях в управлінні. Будували ми багато. Серед відомих лучанам та волинянам промислових об’єктів: шовковий комбінат, взуттєва фабрика, завод синтетичних шкір, м’ясокомбінат, завод виробів з пластмаси, завод «Іскра» (нині «Модерн-Експо»), корпус №4 Луцького автозаводу, шовковий комбінат, «Луцьккомунмаш», Луцький підшипниковий завод». Також пану Василю довелося працювати на будівництві об’єктів для відселених з Чорнобильської зони, а саме в Київській та Волинській області. 1989-й став для нас тим роком, коли розпочалося будівництво й відновлення об’єктів після землетрусу в Вірменії.

Саме 1997 рік пов’язав долю Василя Дмитровича з тоді ще Луцьким державним технічним університетом: «З 97-го до 2007 року працював по сумісництву старшим викладачем у виші. У 2011-му я надав перевагу роботі завідувача лабораторії. Викладацька робота – для молодих».

Люб’язно розповів пан Василь і про «лабораторні будні»: «На належному рівні у нас в лабораторії проходить навчальний процес: лабораторні і практичні роботи, займаються у нас аспіранти, магістри. Також лабораторія надає послуги фізичним та юридичним особам по визначенню фізико-механічних властивостей будівельних матеріалів, з 2014 року розвернута робота по обстеженню будівель і споруд у Волинській та сусідніх областях. Мій напрямок роботи направлений на зв'язок науковців з виробництвом, залученням студентів. Хочу допомогти своїм студентам здобути не лише хороші теоретичні знання, а й практичні, хочу аби імовірні працедавці бачили їх, співпрацювали з ними».

На питання, чи не було бажання змінити вид діяльності, Василь Дмитрович відповідає ствердно: «Я роботу не шукав, завжди робота шукала мене. Взагалі, у мене була пряма дорога, я завжди знав куди я йду і що роблю. Навіть коли були темні сторінки життя, мені радили покинути роботу, я йшов далі. А зараз треба молодь готувати».

Насамкінець Василь Жежерун поділився своєю життєвою мудрістю: «Головне бути чесним та порядним в усіх справах, це у мене виходило все життя. Я спершу допомагав людям, а зрештою собі. А боюся я найбільше ледачих людей та брехунів. Також  завжди треба бути позитивним».

Керівництво та працівники вишу, своєю чергою, хочуть подякувати Вам, Василю Дмитровичу, за неоціненний внесок в розвиток університету. Тож, здоров’я Вам, життєвої наснаги, довгих років життя! Нехай добро, яке Ви даруєте оточуючим, повертається Вам з сторицею!

Василь Жежерун

Робочий виїзд у ЖК "Яровиця"

Науково-дослідна будівельна лабораторія Луцького НТУ

Василь Жежерун та студенти Богдан Юшак і Олександр Канцелярчик