Перейти до основного вмісту

Кафедра БЦІ на ІХ Міжнародній конференції  з європейської інтеграції вищої освіти України

Викладачі кафедри будівництва та цивільної інженерії взяли участь в ІХ Міжнародній науково-практичній конференції  «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: роль оцінювання якості викладання та навчання в процесі акредитації».

Організаторами були Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, а також Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Британської ради в Україні, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про те, як Україна долучалася до Болонського процесу в історичному контексті розповів Василь Григорович Кремінь. До учасників конференції з вітальним словом звернувся Nick Thomas. Новообраний ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський окреслив найближчі перспективи університету.

Сергій Квіт акцентував увагу учасників конференції на важливості не стільки якості освітнього процесу загалом, як якості викладання та навчання в процесі акредитації. Перед кожною екзаменаційною сесією слід проводити опитування здобувачів вищої освіти. Як очільник Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Сергій Миронович анонсував перехід до інституційної акредитації.

Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України Олег Шаров розповів про вектор розвитку Європейського простору вищої освіти на майбутнє десятиріччя в контексті Римського Міністерського Комюніке 2020, про принципи та рекомендації для зміцнення соціального виміру вищої освіти у Європейському просторі вищої освіти, про завдання Групи супроводу Болонського процесу до 2024 року в аспекті інклюзивності, інноваційності, взаємопов’язаності.

Від Національної команди експертів з реформування вищої освіти від Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашнікова розповіла про результати, пріоритети, виклики та новації, окреслені Римською міністерською конференцією ЄПВО 2020.

Від Національної команди експертів з реформування вищої освіти від Національного агентства Кваліфікацій професор Юрій Рашкевич розповів про досягнення та виклики в контексті Болонського процесу, зокрема, в цикловій структурівищої освіти,  Національній рамці кваліфікацій,  ЄКТС, інтернаціоналізації, інструментах забезпечення якостіта подальші перспективи для вищої освіти України.

Steffen Westergard Andersen (Стефан Вестергард Андерсен, Данія) також говорив про інклюзивність, інноваційність та взаємопов’язаність, задекларовані Римською міністерською конференцією ЄПВО 2020,акцентував увагу учасників конференції на студентоцентрованому навчанні та результатах навчання.

Координатор проєкту Національний ЕРАЗМУС+ Офіс в Україні Світлана Шитікова окреслила діяльність Національного Еразмус+ офісу в Україні та Національної команди експертів України.

Про удосконалення якості викладання і навчання через проєкти, мережі, системи професійного розвитку розповіла професор Ірина Золотарьова, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національний експерт програми ЄС Еразмус+. Під час виступу йшла мова про компетентності, освітнє середовище, освітні програми, методи викладання, про ключові особливості процесів забезпечення та вдосконалення якості навчання та викладання.

Олена Оржель, завідувач відділу політики та врядування у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України розповіла про програму вдосконалення викладання у вищій освіті України (Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme).

Організатори конференції розмістили більше інформації про захід за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/novyny/3254-zaproshuiemo-doluchytys-do-ix-mizhnarodnoi-naukovo-praktychnoi-konferentsii.html

 

Ольга Ужегова

Завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії