Лабораторії та експерименти: студенти ЛНТУ у Поліській дослідній станції

Студенти кафедри екології та агрономії побували на Поліській дослідній станції Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського». Екскурсія відбулася в рамках активної співпраці ЛНТУ та дослідної станції і з метою передати практичні навички та вміння майбутнім агрономам.

Разом зі студентами відвідали установу доцент кафедри екології та агрономії Ігор Мерленко та старший викладач кафедри Марія Августинович.

Передусім, зустрівся із потенційними майбутніми колегами директор Поліської дослідної станції к.с.г.н. Володимир Гаврилюк. В абсолютно дружній та вільній атмосфері, він прийняв молодих гостей у власному кабінеті та розповів про діяльність установи, основні завдання, які тут виконуються та поділився особливостями професійного розвитку агронома.

«Це досить гарна співпраця, студенти такого напряму можуть цілеспрямовано реалізовуватись в науці. Для нас вони дуже цікаві і мають перспективу працювати, як спеціалісти не тільки в галузі сільського господарства, але й як науковці. Сьогодні я розповів про історію дослідної станції, чим вона займалася і для чого була створена, як наукова організація на теренах Західної України. Крім того, студенти ознайомилися із нашими дослідженнями, якими видами добрив ми займаємося та нашими розробками», - ділиться Володимир Гаврилюк.

Водночас, студенти зустрілися із провідними науковцями дослідної станції, серед яких є і випускники ЛНТУ, та відчули зсередини роботу у лабораторіях. Молодь на власні очі побачила як здійснюються дослідження, експерименти та як працюють відповідні прилади. Зокрема, майбутні агрономи побували в агрохімічній та радіологічній лабораторіях, ознайомилися із роботою найновішого приладу в області для визначення стронцію і цезію, а також бета-гама спектрометром.

«Це дуже хороша співпраця у тому плані, що закріпити знання можна тільки на практиці, а у нас це реально можна показати. Усі студенти напрямку агрономії вивчають основи наукових досліджень, а тут ми показуємо і розповідаємо, яким чином проводяться ці дослідження, методи аналізу. Такі знання  закріплюються в людині і дають більші навики, аніж «зубріння» в аудиторії», - додає директор Поліської дослідної станції.

Відділ іміджу та промоції