Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ розроблятиме проект благоустрою центру Любешова

Любешівський селищний голова Олег Кух ініціював розроблення проекту благоустрою центральної частини Любешова з урахуванням історичної спадщини містечка.

З цією метою науковці Луцького НТУ зустрілися з очільником громади Олегом Кухом. Зокрема, участь у перемовинах взяли: декан факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ Олександр Андрійчук, завідувач кафедри архітектури та містобудування Інна Абрамюк, доцент кафедри будівництва і цивільної інженерії Петро Біскуб та студент Юрій Пашук.

За результатами зустрічі, науковцями та працівниками управління капітального будівництва селищної ради були обговорені практичні завдання реалізації проекту в цілому. Разом з тим, за словами представників ЗВО, проект благоустрою центральної частини Любешова з урахуванням історичної спадщини стане основою дипломного проектування на кафедрі архітектури та містобудування Луцького національного технічного університету.

В ході зустрічі очільник громади Олег Кух зосередив увагу також на доцільності виготовлення пізнавального макету, який стане надбанням історичної зони Любешова. Йдеться про костел, що знаходився в центрі селища і був зруйнований у 60-х роках 20 століття.

«Аналогічна практика створення макетів існує в багатьох містах України. Це дуже важливий пізнавальний проект, який спонукатиме читати, вивчати, довідуватись історію нашого селища. Відтворивши старовинний костел періоду 1745 – 1762 років на макеті, ми, сучасники, матимемо змогу доторкнутися до історії нашого краю, його архітектурної пам’ятки часів ХVІІІ століття» - переконаний Олег Кух.

На перемовинах домовилися, що макет костелу на замовлення Любешівської громади буде виконано спільними зусиллями кафедри БЦІ (будівництва та цивільної інженерії) та кафедри АМ (архітектури та містобудування) Луцького НТУ.

Декан ФАБД Олександр Андрійчук під час розмови зазначив: «Дуже приємно, коли є такі відповідальні керівники громад, які дбають одночасно за збереження історичної спадщини в населених пунктах для майбутніх поколінь, а також і за розвиток цих громад та покращення благоустрою і привабливості їх центральних площ. Після адміністративної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади (2014-2020 р.) – утворені місцеві громади самостійно можуть приймати рішення про пріоритети свого розвитку, покращення простору для мешканців, естетики та комфорт населених місць».

Завідувач кафедри архітектури та містобудування Інна Абрамюк зауважила: «Любешів – прекрасний населений пункт із багатим історичним минулим, яке відображене у збережених пам’ятках архітектури. Сьогоднішня зустріч дала нам поштовх до співпраці у майбутньому, зокрема для колективу викладачів і студентів кафедри архітектури та містобудування Луцького НТУ цікавою була б робота над проектом відновлення В’їзної брами Любешова (XVIII ст.) та створення туристично привабливого простору навколо неї».

Можна підсумувати, що можливості взаємовигідного співробітництва факультету будівництва, архітектури та дизайну зокрема, і Луцького НТУ загалом, між Любешівською громадою, а також іншими новоствореними місцевими громадами Волинської області, в рамках різнопланових технічних проектів – має дуже велику перспективу.

За матеріалами Любешівської селищної ради: https://lubeshivska-gromada.gov.ua/news/1621404861/