«Непросту спеціальність ви собі обрали!»: цією фразою розпочав знайомство студентів-агрономів з ПП агрофірма «КАМАЗ-АГРО» керівник підприємства Микола Григорович Шапран, адже усі ризики в сільськогосподарському виробництві лягають на агронома. Причому, це стосується не лише виробництва продукції рослинництва, а і її зберігання, контролю систем технічного забезпечення удобрення та захисту рослин та навіть, тваринництва, оскільки кормовиробництво– теж на плечах агронома.

АгрономіяАгрономіяАгрономія

Підприємство є одним з провідних в аграрному секторі Волинської та Рівненської областей, тому програмою виробничої практики був передбачений навчальний візит студентів-агрономів у господарство.

Розповідь Миколи Григоровича про технології вирощування культур, застосування сучасної техніки постійно супроводжувались запитаннями до студентів з приводу особливостей застосування форм добрив, налаштування оприскувачів, сівалок точного висіву, їх калібрування, оскільки це теж відповідальність агронома. Екзамен на знання тонкощів агрономічної справи довелось здавати і викладачам – завідувачу кафедрою агрономії Миколі Зінчуку та доценту Ігорю Мерленку. За що висловлюємо велику вдячність.

АгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономія

В подальшому маршрут пролягав на поля люцерни, кукурудзи та соняшнику, які з ювелірно рівними рядками простягнулись безкраїми полями підприємства.

В рамках практичної частини викладачі разом зі студентами, за погодження з керівником, провели ґрунтове обстеження частини соняшникового поля. Здобувачі вищої освіти  набули практичних навичок в закладанні та описі ґрунтових розрізів і прикопок, правилах відбирання зразків для агрохімічного аналізу.

АгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономія

На закінчення навчального візиту Микола Григорович наголосив студентам, що у них не проста, але дуже важлива спеціальність. Кожна хвилина спрямована на навчання, освоєння та опанування теоретичними та практичними знаннями віддасться сторицею – і моральною, і матеріальною. Побажавши нам успіхів, керівник повернувся до важливих справ господарських, а студенти повернулись в аудиторії для опрацювання сьогоднішніх матеріалів.

Кафедра агрономії