Перейти до основного вмісту

Моніторинг якості освітніх програм: у Луцькому НТУ черговий семінар для гарантів ОП

У Луцькому національному технічному університеті триває серія семінарів методичної допомоги для гарантів освітніх програм.

Подібні заходи, кажуть організатори, допомагають зорієнтуватися в сучасних трендах забезпечення якості освіти та отримати передовий міжнародний досвід.

«Виникла ідея започаткувати у Луцькому НТУ так звану «Школу якості освіти», де ми будемо надавати методичну допомогу, ділитися знаннями, передовим узагальненим міжнародним досвідом. Кожен із семінарів виглядає як окремий модуль, але має єдність змісту. Стосуються вони певних аспектів та проблем, з якими стикаються гаранти в процесі акредитації та реалізації освітніх програм, тобто ми намагаємося роз’яснити і дати відповіді на актуальні питання», - розповідає проректор із НПР та забезпечення якості освіти Оксана Ляшенко.

За її словами, за підсумками серій семінарів планується надання гарантам сертифікатів, аби вони могли накопичувати сертифікати участі і зарахувати їх як підвищення кваліфікації.

«Основна наша мета, так би мовити, просвітницька щодо діяльність в сфері забезпечення якості освіти і допомога нашим гарантам, аби ми гідно виглядали в освітньому просторі і з нас брали приклад. А стратегічна мета – побудувати за допомогою гарантів таку систему внутрішнього забезпечення якості освіти, щоб ми стали взірцевим ЗВО в Україні», - наголошує проректор.

Сьогоднішня зустріч присвячена процесам моніторингу якості освітніх програм, адже це необхідний елемент  при реалізації ОП. Дуже важливо, що моніторинг дає змогу себе порівняти відповідно до вимог ринку праці, студентства, колег з інших ЗВО і подивитися, чи треба щось змінювати в освітніх програмах, модернізовувати тощо.

Про процес моніторингу ОП розповіла начальник відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Олена Кузьмак:

«Процес моніторингу освітніх програм ми зробили доволі цікавий, враховуючи досвід інших університетів. Можливо він буде подекуди важкий, але кожен зможе зрозуміти переваги і недоліки, перспективи розвитку кожної освітньої програми. Моніторинг  – це перший шлях до оцінки ОП, після цього почнеться перегляд навчальних планів, ми зробимо його постійним, стабільним і добре прогнозованим на майбутнє».

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції Луцького НТУ