На факультеті бізнесу
обговорили конкурентоспроможність персоналу
на ринку праці

В рамках відзначення Днів науки на факультеті бізнесу Луцького НТУ 21 травня 2015 року кафедрою прикладної статистики та економік праці було проведено круглий стіл, присвячений актуальній на сьогодні темі «Конкурентоспроможність персоналу на сучасному ринку праці».

Приємно було бачити серед запрошених провідних фахівців Волинської області, які з радістю поділилися своїм практичним досвідом.

Захід розпочався зі вступного слова проректора з науково-педагогічної роботи Валентина Талаха та завідувача кафедри прикладної статистики та економіки праці Юрія Барського. Професор Надія Рудь виступила з доповіддю на тему «Кадри для інноваційної економіки», яка викликала чимало схвальних відгуків в присутніх. Відзначилась і студентка групи ЕПм-51 Юлія Ковальчук зі своїм виступом про формування інноваційного середовища ВНЗ.

Протягом двогодинної зустрічі було обговорено проблеми працевлаштування молоді. Відсутність досвіду роботи та глибоких професійних знань – основний недолік, який стає на заваді працевлаштування молодих людей. Та не варто забувати про ряд переваг, до яких належать тривалий період майбутньої працездатності в порівнянні з іншими віковими групами працівників, відсутність негативного досвіду безвідповідального відношення до результатів праці, більш висока мобільність та адаптивність. Поєднання бажання працювати та сприяння державної служби зайнятості – гарантія швидкого працевлаштування випускників.

Були обговорені проблеми управління персоналом та вимоги, які ставить ринок праці, і те, за якими критеріями роботодавці на сьогоднішній день відбирають персонал.

Вдалі і влучні поради студентам були надані такими фахівцями з працевлаштування як: Раїса Кучмук – директор Волинського обласного центру зайнятості, Оксана Луковнікова – директор бізнес-агентства «Інтер-консул», Тетяна Міткевич – заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості, Марія Метельська – менеджер з персонату відділу кадрів ТОВ «Тигрес» Олена Осокіна – керівник групи навчання та розвитку персоналу відділу управління персоналу ПрАТ «Волиньхолдінг», Людмила Волосюк – інспектор з кадрів ТзОВ Торговий дім «Аванта», Тетяна Шепітько – менеджер з персоналу «Modern-Expo Group».

Юрій Барський,
завідувач кафедри прикладної статистики