Перейти до основного вмісту

Науковці Луцького НТУ із партнерами обговорили вдосконалення ОП «Агрономія»

На кафедрі екології та агрономії відбулося обговорення освітньої програми «Агрономія» зі стекхолдерами і стратегічними партнерами та здобувачами вищої освіти.

До участі в обговоренні щодо вдосконалення освітнього процесу долучилися директор стратегічного розвитку МПП «Монстера» Руслан Кутузов, директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук, директор Поліської філії ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії ім. О.Н.Соколовського» Володимир Гаврилюк, директор Державного підприємства Експериментально-дослідне господарство «Еліта» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства національної академії аграрних наук України Олександр Гулій та завідувач лабораторією Українського науково-практичного центру «Інститут живлення рослин» Марія Августинович.

Це уже четверта зустріч партнерів та стейкхолдерів Луцького НТУ, викладачів кафедри та студентів. Метою комунікації є вдосконалення освітнього процесу задля надання усіх необхідних вмінь, навичок та знань здобувачам - майбутнім агрономам.

«Світ вимагає змін, змінюються і тенденції на ринку. Тому ми організовуємо подібні обговорення із роботодавцями та науковцями, які зацікавлені у певній кореляції наших досліджень і спрямовані на підвищення ефективності підготовки фахівців агрономів», - зазначає завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців.

Луцький НТУ має укладені договори про співпрацю із усіма установами, представники яких долучені до обговорення освітньої програми, відтак студенти мають можливість проходити у них практику і набувати додаткових професійних навичок.

«Нам дуже цікава їхня думка про те, в якому напрямку вести підготовку студентів і які знання повинні мати майбутні агрономи, якими компетенціями вони повинні володіти та яких тенденцій мають дотримуватися наші викладачі», - додає Василь Іванців.

Руслан Кутузов  зазначив, що для успішної роботи агрономів у підприємствах та для максимальної їх реалізації необхідно приділяти більше уваги практиці в господарствах.

Олександр Гулій зазначив: «Для здобувачів ОП Агрономія практика в господарстві є визначальною, починаючи з першого курсу, повинн, бути короткі ознайомчі практики. Випускники ОП Агрономія, як правило, мають хорошу теоретичну підготовку, але зазвичай, дещо слабку практичну підготовку, тому важливо звертати більше уваги на  навчальні, виробничі та переддипломні практики».

Володимир Гаврилюк відзначив, що ОП Агрономія стає досить популярним освітнім напрямком, поява новітніх технологій збільшила кількість  абітурієнтів,  які б цікавилися цією галуззю, хоча ще років 10 тому їх число було малим.

 

 

«Основним напрямком, на нашу думку, є агрохімія. Ринок також потребує фахівців у галузі змін клімату, сіті-фермерів - це найбільш популярні професії у майбутньому. На особливості цих сфер потрібно звертати увагу при підготовці здобувачів у Луцькому НТУ», - зазначив Володимир Гаврилюк.

 

 

Директор Волинської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук розповів про особливості роботи державної установи  та співпраці із Луцьким НТУ. Він акцентував увагу на тому, що відкрита на базі філія кафедри екології та агрономії покликана найкращим чином сприяти підготовці успішного агронома, поєднанню його теоретичних знань із практичними вміннями. 

 

 

«Ми готові і можемо забезпечити агрохімічний блок навчання і практики здобувачів ОП Агрономія, в нас є лабораторії, необхідні прилади, забезпечення реактивами. Головне – ваше бажання», - звернувся до здобувачів М.І. Зінчук.

Після знайомства майбутніх агрономів із потенційними роботодавцями, представники та очільники організацій опрацювали із науковцями Луцького НТУ освітньо-професійну програму, запропонували внести корективи та обговорили перспективи її розвитку.

Відділ іміджу та промоції; кафедра екології та агрономії